Για εργοδότες
Marketing Specialist
Η θέση δεν δέχεται πλέον αιτήσεις

Job Opening

Τίτλος θέσης
Υπεύθυνος Τμήματος Marketing

Πλήρης Απασχόληση

Καθήκοντα και ευθύνες

Αναζητούμε στέλεχος Marketing για να ενταχθεί στην εμπορική μας ομάδα. Η βασική σου ευθύνη θα είναι ο σχεδιασμός, η ανάπτυξη, η εφαρμογή και η παρακολούθηση της επικοινωνιακής στρατηγικής για την διατήρηση του υπάρχοντος πελατολογίου και την προσέλκυση νέου. Θα δουλεύεις στενά με τα τμήματα Συνεργείου, Πωλήσεων και την Εμπορική – Γενική Διεύθυνση και επιθυμούμε να διακρίνουμε ενεργητικότητα, προοδευτικότητα, ακρίβεια και συνέπεια στο έργο σου.

Στήνεις, υλοποιείς καμπάνιες μέσω newsletters, viber msgs.

Είσαι ο key manager για την συνεργασία με εξωτερικούς συνεργάτες digital marketing. Τους παρέχεις το απαιτούμενο υλικό και συνεργάζεσαι μαζί τους στο μηνιαίο πλάνο.

Παράγεις περιεχόμενο, φωτογραφίες και βίντεο, μακέτες, σλόγκαν, για το website και το blog, για να προωθείς παροχές της εταιρείας σύμφωνα με τη στρατηγική marketing.

Παρακολουθείς τάσεις & ανταγωνισμό και κατευθύνεις εσωτερικούς και εξωτερικούς συνεργάτες για εξειδικευμένες παροχές και καμπάνιες.

Διαχειρίζεσαι και επικαιροποιείς περιεχόμενο και εικόνα στο website της εταιρείας, Google My Business και τα καταστήματα, ανά εποχή και ανά brand.

Βεβαιώνεσαι για τη λειτουργικότητα των ψηφιακών μέσων (website, blog) αλλά και των μέσων κοινωνικής δικτύωσης, καθώς και την απόδοσή τους, παρακολουθώντας metrics για βελτιστοποίηση ενεργειών, και προτείνοντας νέες κατευθύνσεις.

Διαχειρίζεσαι και δημιουργείς νέα έργα μέσα σε περιβάλλον ψηφιακού μετασχηματισμού του οργανισμού.

 Διαχειρίζεσαι εισερχόμενη επικοινωνία πελατών.

Διοργανώνεις εταιρικές εκδηλώσεις.

Απαραίτητη εμπειρία – γνώσεις:

Πτυχίο κατα προτίμηση σε Επικοινωνία, Μάρκετινγκ, Διοίκηση Επιχειρήσεων, Οικονομικά.

Επιθυμητή η εξειδίκευση γνώσεων (Diploma, MSc, certification, etc) σε θέματα Ψηφιακού Μάρκετινγκ και Μέσων Κοινωνικής Δικτύωσης.

Προϋπηρεσία σε Marketing / Media Management/ Digital Marketing, έμπρακτη ενασχόληση στη δημιουργία – παραγωγή περιεχομένου, στήσιμο campaigns και εμπειρία με community management.

Επιθυμητή η εμπειρία με social media ads – από την σύλληψη, τη σύνταξη, την στόχευση, μέχρι την ανάλυση αποτελεσμάτων και το optimization και η γνώση εργαλείων web & social media analytics, SEO και keyword search, MS Office.

Δεξιότητες επεξεργασίας εικόνων / φωτογραφιών, html, διαχείρισης communities και CRM/ERP συστήματος.

Εξοικείωση με πλατφόρμες για e mail marketing - Mailchimp, Routee για συνεργασία – παραγωγή περιεχομένου με φωτογραφίες, σχεδιασμό, κατηγοριοποίηση κοινών, εκθέσεις αποτελεσμάτων / απόδοσης ενεργειών.

Δυνατή χρήση & παραγωγή κειμένων σε Ελληνικά και Αγγλικά για όλη την ψηφιακή επικοινωνία. Εμπειρία στη χρήση CMS, ιδανικά Wordpress.

Δεξιότητες – Προσόντα:

Ταχύτητα και ικανότητα να ισορροπείς & υλοποιείς πολλά έργα σε μικρούς χρόνους – υπό πίεση.

Αναλυτική ικανότητα, οργανωτικό πνεύμα, άνεση με αριθμούς/metrics, και διαρκής αναζήτηση για μάθηση.

Τεχνολογική δεινότητα – υψηλό επίπεδο γνώσης τεχνολογικών εργαλείων & μέσων κοινωνικής δικτύωσης, εξοικείωση με τη χρήση τους και διαρκής ενημέρωση/updating.

Προσανατολισμός στις λύσεις και τα αποτελέσματα.

Δυνατές επικοινωνιακές δεξιότητες, ομαδική/ός και συνεκτική/ός.

Δημιουργικότητα – δυναμισμός – φρέσκιες, ελκυστικές & εφαρμόσιμες ιδέες.

Γνώσεις:

Πλήρη εξοικείωση με H/Y (Office, Web κ.α.)
CorelDraw
Photoshop
InDesign
WordPress
Αγγλικά

Παροχές:

Ανταγωνιστικός μισθός και παροχές αναλόγως προσόντων

Φιλικό και δυναμικό περιβάλλον

Περιθώρια ανάπτυξης εργασιών και αναβάθμισης ρόλου

Γαλάτσι
πριν ένα χρόνο