Για εργοδότες
Κωδ:MARK MNG
MARKETING & COMMUNICATIONS MANAGER
Η θέση δεν δέχεται πλέον αιτήσεις

Αρμοδιότητες:

  • Στρατηγική συνεργασία με πολυεθνικές εταιρείες.
  • Συνεργασία με : Διαφημιστική εταιρεία, εταιρεία socialmedia & δημιουργικό γραφείο για:

Διαφημιστικές καταχωρήσεις, ενημέρωση sites, social media κ.ά.

  • Σχεδιασμό, υλοποίηση και παρακολούθηση των digital marketing ενεργειών (display advertising, SEO, email marketing)
  • Συγκέντρωση, δημιουργία και ενημέρωση περιεχομένου (διαφημιστικό υλικό, website, digital content)
  • Σχεδιασμός και συμμετοχή σε above & below-the-line ενέργειες
  • Στρατηγική συνεργασία με influencers (διαγωνισμοί, τηλεοπτικές διαφημίσεις,socialmedia κ.ά.)
  • Δημιουργία διαφημιστικού υλικού
  • Επίβλεψη των ομάδων έργου, τήρηση προθεσμιών, προϋπολογισμού και παρακολούθηση των εκδηλώσεων
  • Προβολή των εκδηλώσεων (Δελτία Τύπου, Sites, SocialMedia, κ.α.)
  • Συμμετοχή στην υλοποίηση άλλων δραστηριοτήτων marketing
  • Συντονισμός των εταιρικών εκδηλώσεων που ευθυγραμμίζονται με τη στρατηγική marketing και τους στόχους της εταιρείας (επαφές με Δημάρχους, σχολεία κ.λ.π.)
  • Δημιουργία και διαρκής ενημέρωση του εταιρικού ημερολογίου εκδηλώσεων
  • Προετοιμασία και σύνταξη προσφορών και συμβολαίων συνεργασίας για τις εταιρικές εκδηλώσεις
  • Προγραμματισμός και συντονισμός επισκέψεων στις εγκαταστάσεις των εκδηλώσεων και άλλων υποδομών
  • Συντονισμός υφισταμένων

Προφίλ υποψηφίου / προσόντα :

  • Πτυχίο σε Οικονομικά , Μarketing ή / και Διοίκηση Επιχειρήσεων
  • Μεταπτυχιακός τίτλος θα θεωρηθεί ιδιαίτερο προσόν
  • Πολύ καλή χρήση των μέσων κοινωνικής δικτύωσης
  • Εμπειρία τουλάχιστον 3 ετών σε αντίστοιχη θέση
  • Άριστες οργανωτικές ικανότητες, δεξιότητες διαχείρισης έργου και προσοχή στη λεπτομέρεια
  • Πολύ καλή γνώση της αγοράς διοργάνωσης εκδηλώσεων και συνεδρίων
  • Εξαιρετικές διαπροσωπικές δεξιότητες επικοινωνίας και ομαδικό πνεύμα και συνεργασία
  • Πολύ καλή διαχείριση καθηκόντων, χρόνου και προθεσμιών
  • Άριστη γνώση των αγγλικών και MSOffice

Παροχές:

 Η εταιρία προσφέρει ένα ελκυστικό πακέτο αποδοχών (μισθό & bonus) σε ένα δυναμικό εργασιακό περιβάλλον με πολλές προοπτικές εξέλιξης.

Δάφνη
πριν ένα μήνα