Για εργοδότες
Κωδ:Υ/Γ Ν0424
Eshop Specialist
Company logo - click to visit company page
51-100
Καταναλωτικά Αγαθά και Υπηρεσίες
πριν ένα μήνα
Ημ. ανάρτησης

Η ΜΑΤΑΛΩΝ Α.Ε. είναι μια από τις κορυφαίες εταιρείες στον κλάδο του χαρτοπωλείου και διανέμει περισσότερα από 70 επώνυμα brands στην Ελληνική αγορά. Με στόχο την περαιτέρω ανάπτυξη του ηλεκτρονικού καταστήματος της εταιρείας, αναζητά έναν δυναμικό E-shop Specialist (Κωδ.Υ/Γ Ν0424) για τα κεντρικά γραφεία του Ασπροπύργου

Περιγραφή θέσης:

Αναζητούμε E-shop Specialist που θα είναι υπεύθυνος/η για την εύρυθμη λειτουργία του ηλεκτρονικού μας καταστήματος και θα συμβάλλει ουσιαστικά στην εξέλιξή του. Η θέση αναφέρεται στον Marketing Director της εταιρείας.

                                                    Κωδικός Θέσης : Υ/Γ Ν0424

Αρμοδιότητες:

  • Διαχείριση των προϊόντων και των πληροφοριών τους
  • Επικαιροποίηση προϊόντων, φωτογραφιών και τιμών
  • Έγκαιρη ενημέρωση ιστοσελίδας με νέα προϊόντα ή αφαίρεση προϊόντων
  • Κατηγοριοποίηση προϊόντων
  • Έλεγχος διαθεσιμότητας προϊόντων που προβάλλονται στο e-shop
  • Έλεγχος επισκεψιμότητας και μέτρηση πωλήσεων
  • Αποστολή Newsletter
  • Δημιουργία επιπλέον περιεχομένου για αύξηση επισκεψιμότητας
  • Κατάθεση προτάσεων για προωθητικές ενέργειες με στόχο την αύξηση των πωλήσεων
  • Συνεργασία με τμήμα Marketing για προβολή προϊόντων σε social media και άλλα μέσα
  • Συνεργασία με προγραμματιστές για επίλυση θεμάτων του e-shop
  • Συνεργασία με Αποθήκη για διαθεσιμότητα, αποστολές, επιστροφές προϊόντων

 Απαραίτητα Προσόντα:

  • Αποδεδειγμένη εργασιακή εμπειρία ως Διαχειριστής e-shop τουλάχιστον 2 ετών
  • Άριστη κατανόηση του marketing και των αναγκών της αγοράς
  • Πολύ καλή γνώση Αγγλικών
  • Πολύ καλή γνώση Η/Υ
  • Πολύ καλή γνώση και εξοικείωση με πλατφόρμες ηλεκτρονικού εμπορίου ή e-shop με custom CMS (Content Management System)
  • Καλή γνώση ERP (ιδανικά Softone)
  • Πνεύμα συνεργασίας
  • Εμπιστευτικότητα και ακεραιότητα
  • Προσοχή στη λεπτομέρεια
  • Ανάληψη πρωτοβουλιών

Επιθυμητά Προσόντα:

  • Πτυχίο σχετικό με Πληροφορική ή Marketing
  • Γνώση SEO/SEM θεμάτων
  • Δυνατότητα διαχείρισης λογαριασμών social media
  • Γνώση Google Ads/ Facebook Ads
  • Γνώση Photoshop

Παροχές:

  • Ανταγωνιστικό πακέτο αποδοχών, βάσει προσόντων και εμπειρίας

  • Διατακτική super market

  • Ομαδικό πρόγραμμα ασφάλισηςΠαρακαλώ σημειώστε τον τίτλο θέσης στο θέμα του e-mail

(Αποστολή βιογραφικών στο e-mail n.kanaveli@matalon.gr)

Δεσμευόμαστε ότι θα χειριστούμε όλα τα Βιογραφικά με απόλυτη εχεμύθεια. Θα επικοινωνήσουμε μόνο με τους Υποψηφίους που πληρούν όλες τις προϋποθέσεις της θέσης.

Ασπρόπυργος