Για εργοδότες
Social Media Video Content Specialist
Η θέση δεν δέχεται πλέον αιτήσεις
ΑθήναΤοποθεσία
Αθήνα
πριν ένα μήνα
Ημ. ανάρτησης

Το goLearn, ο μεγαλύτερος εκπαιδευτικός οργανισμός κατάρτισης ενηλίκων στην Ελλάδα, αναζητά έναν ταλαντούχο videο content creator για τις πλατφόρμες TikTok, Instagram, Facebook και Youtube. Ο ιδανικός υποψήφιος θα πρέπει να έχει πάθος με την δημιουργία διαδραστικού περιεχομένου με κατεύθυνση το Βίντεο για τα Social Media, καταλαβαίνοντας τα προϊόντα και τις υπηρεσίες του οργανισμού

Αρμοδιότητες:

- Αύξηση της απήχησης των εταιρικών λογαριασμών του ομίλου στα Social Media μέσω προώθησης διαδραστικού περιεχομένου

- Εφαρμογή στρατηγικών για τη βελτιστοποίηση της εμβέλειας, της εμπλοκής και του virality του περιεχομένου σε διαφορετικές πλατφόρμες.

- Σχεδιασμός, επεξεργασία και δημιουργία πρωτότυπου περιεχομένου βίντεο για τα Social Media

- Εφαρμογή best practices για κάθε πλατφόρμα

- Συνεργασία με τους ακαδημαϊκούς για την υλοποίηση της στρατηγικής περιεχομένου

- Ανάλυση δεδομένων και μετρήσεις απόδοσης

- Παρακολούθηση των trends και της εξέλιξης των Social Media

- Παρακολούθηση του ανταγωνισμού

Απαραίτητα Προσόντα:

- 3ετή προϋπηρεσία στη δημιουργία ψηφιακού βίντεο περιεχομένου για Social Media

- Πτυχίο σε σχετικό κλάδο (π.χ. επικοινωνία, οπτικοακουστικά, marketing)

- Άριστη Γνώση χειρισμού πλατφορμών Social Media

- Άριστη γνώση διαχειριστικού περιβάλλοντος META SUITE, Instagram, Facebook, Youtube

- Γνώση και κατανόηση των τρόπων αύξησης της απήχησης ενός Brand στα Social Media.

- Γνώσεις Reporting

- Άριστες γνώσεις Aγγλικής γλώσσας

- Δημιουργικότητα, πρωτοτυπία και ομαδικό πνεύμα

- Ικανότητα εργασίας με deadlines

- Γνώση λογισμικού επεξεργασίας βίντεο

Συνεκτιμούμενα Προσόντα:

- Προϋπηρεσία σε αντίστοιχο εκπαιδευτικό οργανισμό

- Εξοικείωση με τον τομέα της κατάρτισης και εκπαίδευσης

Προσφέρουμε:

- Ανταγωνιστικό πακέτο αποδοχών

- Ευκαιρίες για εξέλιξη και ανάπτυξη

- Φιλικό και δυναμικό εργασιακό περιβάλλον

- Δυνατότητα μερικής εξ αποστάσεως εργασίας όποτε χρειάζεται

- Επιμόρφωση από δημόσια Πανεπιστήμια με σεμινάρια σε τομείς αιχμής

Αθήνα