Για εργοδότες
Digital Marketing Specialist
Η θέση δεν δέχεται πλέον αιτήσεις
ΑθήναΤοποθεσία
Αθήνα
πριν ένα μήνα
Ημ. ανάρτησης

Ανώνυμη Εταιρεία Διοργάνωσης Συνεδρίων αναζητά υποψηφίους για τη θέση του Digital Marketing Specialist για πλήρη απασχόληση στο κέντρο της Αθήνας

Απαιτούμενα Προσόντα:

-Πτυχίο Marketing ή σχετικού πεδίου ανώτατης σχολής

-Προϋπηρεσία 2 χρόνια σε αντίστοιχη θέση

-Άριστη γνώση της αγγλικής γλώσσας.

-Άριστη γνώση MS Office

-Γνώση SEO, Facebook ads/Google ads, Linkedin, Instagram, Twitter, Youtube

-Εξειδίκευση σε digital marketing και διαχείριση social media

-Δημιουργικότητα

-Εξοικείωση με Google Analytics

-Γνώση Γραφιστικών Προγραμμάτων / Adobe suite ή παρεμφερή

-Email marketing

-Μηνιαία στατιστικά

-Αναζήτηση και ανάλυση keywords

-Ανάπτυξη βάσης δεδομένων

-Δημιουργική ικανότητα

-Ομαδικό πνεύμα, επικοινωνιακή ικανότητα & αποτελεσματικότητα

-Γνώση της αγοράς

-Θα εκτιμηθούν πιστοποιήσεις αντίστοιχων ικανοτήτων & παρουσίαση portfolio εργασιών

Αρμοδιότητες

-Προτάσεις & Ανάπτυξη εταιρικών λογαριασμών social media

-Ανανέωση εταιρικού website

-Δημιουργία και παρακολούθηση social media campaigns

-Δημιουργία Εικαστικών και βίντεο

-Δημιουργία επικοινωνιακού υλικού

-Παραγωγή πρωτότυπου υλικού (content, photos, videos), σχεδίαση & ανάπτυξη

Η Εταιρεία προσφέρει:

-Πλήρη και σταθερή απασχόληση

-Ανταγωνιστικό μισθό και ασφαλιστικές καλύψεις

-Δυναμικό περιβάλλον εργασίας

Αθήνα
Με μεγάλη εμπειρία