Για εργοδότες
Κωδ:MARKETING_2
Junior Marketing Manager
Η θέση δεν δέχεται πλέον αιτήσεις
πριν ένα μήνα
Ημ. ανάρτησης

Η ARMA BEAUTY, καινοτόμος εισαγωγική εταιρεία προϊόντων haircare  αναζητά έναν/μια δημιουργικό/η JUNIOR MARKETING MANAGER με έδρα την Αθήνα για την ανάπτυξη των δραστηριοτήτων της.

Ο κατάλληλος υποψήφιος θα συμμετάσχει, στο σχεδιασμό και την υλοποίηση ενεργειών και δραστηριοτήτων μάρκετινγκ για τα brands που θα του ανατεθούν.

Αρμοδιότητες:

  • Υποστήριξη του σχεδιασμού, της εκτέλεσης και της αξιολόγησης όλων των εκστρατειών μάρκετινγκ (ATL & BTL).
  • Σχεδιασμός και υλοποίηση προσαρμοσμένων και εξειδικευμένων ενεργειών μάρκετινγκ βάσει πελατολογίου.
  • Καλή γνώση και διαχείριση καμπανιών μάρκετινγκ σε online πλατφόρμες (π.χ. Linkedin, Facebook, Google Ads)
  • Στενή συνεργασία με την ομάδα του τμήματος marketing για διαχείριση και στρατηγική ανάπτυξης Social Media.
  • Διαχείριση SoMe και online καμπάνιες προώθησης προϊόντων.
  • Συνεργασία με άλλα τμήματα εντός της εταιρείας (π.χ. πωλήσεις, Logistics κ.λπ.) για την υλοποίηση των στόχων και καθορισμό στρατηγικής.

Απαραίτητα προσόντα:

  • Πτυχίο Marketing ή Διοίκησης Επιχειρήσεων ή άλλο συναφές αντικείμενο, ενώ μεταπτυχιακός τίτλος σπουδών θα θεωρηθεί συν.
  • 3 χρόνια εργασιακής εμπειρίας σε θέματα διαχείρισης brands & marketing, κατά προτίμηση στη βιομηχανία των καλλυντικών.
  • Άριστη γνώση & χρήση της αγγλικής γλώσσας (προφορικό και γραπτό).
  • Καλή γνώση MS Office (Excel, PowerPoint και Word).
  • Καλές δεξιότητες παρουσίασης και επικοινωνίας.
  • Ισχυρές αναλυτικές δεξιότητες & δημιουργική σκέψη.
  • Άριστη γνώση  SEO, Facebook ads/Google  ads, Youtube, Mailchimp, Instagram, Linkedin, κ.ο.κ.

Επιθυμητά προσόντα:

  • Εμπειρία στη διαχείριση budget θα θεωρηθεί επιπλέον προσόν.
  • Εμπειρία σε B2B marketing ενέργειες.
  • Ομαδικό πνεύμα.
  • Εξωστρέφεια, επικοινωνιακές ικανότητες, διαπραγματευτικές δεξιότητες

Προσφέρεται:

  • Πλήρης απασχόληση με ανταγωνιστικό πακέτο αποδοχών
  • Νεανικό, ευχάριστο και δυναμικό περιβάλλον εργασίας
  • Συνεχής εκπαίδευση και ευκαιρίες επαγγελματικής εξέλιξης
  • Εκπαιδευτικά ταξίδια στο εξωτερικό

Αποστολή βιογραφικών στο info@armabeauty.gr με την ένδειξη «Marketing».

Η αίτησή σας θα αντιμετωπιστεί με πλήρη εμπιστευτικότητα και εχεμύθεια.

Καλλιθέα