Για εργοδότες
Marketing & e-commerce Coordinator
Η θέση δεν δέχεται πλέον αιτήσεις
Company logo - click to visit company page
Κατασκευαστικός | Τεχνικός κλάδος
ΠεύκηΤοποθεσία
Πεύκη
πριν 5 μήνες
Ημ. ανάρτησης

Ο Όμιλος Ideales αναζήτα να ενισχύσει την ομάδα του άμεσα με Marketing & e-commerce Coordinator

Προσόντα για την θέση:

  • Πτυχίο BSc/MSc στο Marketing ή σε σχετικό πεδίο
  • 2-3 ετή προϋπηρεσία σε Τμήμα Marketing
  • Άριστη γνώση χειρισμού εφαρμογών MS Office
  • Άριστη γνώση εργαλείων ανάλυσης (π.χ. Google Analytics, WebTrends)
  • Άριστη γνώση διαχείρισης καναλιών Social Media
  • Άριστη γνώση Αγγλικών (προφορικά και γραπτά).

Ενδεικτικές αρμοδιότητες:

  • Εκτέλεση επιτυχημένων εκστρατειών μάρκετινγκ, υλοποίησή και ανάλυση της απόδοσης τους.
  • Διαχείριση του προϋπολογισμού
  • Διαχείριση και δημιουργία content για website & social media
  • Ανάλυση συμπεριφοράς καταναλωτών και αντίστοιχη προσαρμογή όλων των εκστρατειών Marketing.
  • ROI και reach των digital campaigns (paid και owned).
  • Παρακολούθηση και έρευνα ανταγωνισμού και ανάλυσης αγοράς.
  • Σχεδιασμός και προμήθεια έντυπου προωθητικού υλικού.
  • Εποπτεία και διαχείριση ιστοσελίδας e-shop (καταχώριση προϊόντων, ενημέρωση προϊόντων, έλεγχος αποθήκης, εισαγωγή περιγραφών).
  • Επικοινωνία & εξυπηρέτηση πελατών (τηλεφωνική & online).
  • Διαχείριση ηλεκτρονικών παραγγελιών & διαχείριση αλλαγών/επιστροφών.

Προσωπικά χαρακτηριστικά:

  • Άριστες επικοινωνιακές δεξιότητες
  • Ομαδικότητα και συνεργασία
  • Αποτελεσματικότητα στην αντιμετώπιση προβλημάτων
  • Οργάνωση, μεθοδικότητα και προσαρμοστικότητα

Η εταιρία προσφέρει:

  • Άριστο εργασιακό περιβάλλον
  • Προοπτικές εξέλιξης
  • Συνεχή εκπαίδευση
  • Πλήρη απασχόληση με ασφαλιστική κάλυψη
  • Συμμετοχή σε πρόγραμμα ομαδικής ασφάλισης

Πεύκη