Στέλεχος για το τμήμα Διαχείρισης Δικτύου (με έδρα την Κρήτη)
Η Γενική Ταχυδρομική ΑΕΕ, εταιρεία με πολυετή εμπειρία στις εγχώριες και διεθνείς ταχυμεταφορές , με συνεχώς αναπτυσσόμενο δίκτυο καταστημάτων σε Ελλάδα και εξωτερικό, αναζητά:
το οποίο διαχειρίζεται, αναπτύσει και  επιβλέπει τη διακινητική και μεταφορική λειτουργία των καταστημάτων της Κρήτης.

Στέλεχος για το τμήμα Διαχείρισης Δικτύου (με έδρα την Κρήτη) το οποίο διαχειρίζεται, αναπτύσει και  επιβλέπει τη διακινητική και μεταφορική λειτουργία των καταστημάτων της Κρήτης.

Αρμοδιότητες/καθήκοντα
    • Εφαρμογή της εταιρικής στρατηγικής
    • Οργάνωση  και επίβλεψη των καταστημάτων της εταιρείας στους νομούς Κρήτης(Ηράκλειο,Χανιά,Λασίθι,Ρέθυμνο).
    • Επιτόπιοι έλεγχοι εφαρμογής των εταιρικών διαδικασιών και κανόνων από τα καταστήματα και φυσική διαχείριση και παρουσία των διαδικασιών των καταστημάτων
    • Βελτιστοποίηση λειτουργίας των καταστημάτων
    •  Σύνταξη και ερμηνεία  μηνιαίων ποιοτικών αναφορών
    • Συντονισμός εργασιών των υπηρεσιών των τμημάτων της εταιρείας με στόχο την ομαλή λειτουργία του επιχειρησιακού πλάνου

Απαραίτητα προσόντα
    • Προϋπηρεσία σε αντίστοιχη θέση 3-5 έτη
    • Άριστη γνώση προγραμμάτων Office suite
    • Άριστη γνώση της Αγγλικής Γλώσσας
    • Οργανωτική σκέψη
    • Πνεύμα ομαδικότητας και συνεργασίας
    • Ικανότητα διαχείρισης πολλαπλών καθηκόντων
    • Αποτελεσματικότητα υπό πίεση χρόνου
    • Ευελιξία και προσαρμοστικότητα
    • Επικοινωνιακές δεξιότητες
    • Δίπλωμα Β κατηγορίας

Επιθυμητά προσόντα
    • Πτυχίο ΑΕΙ/ΤΕΙ  Οικονομικών και Διοικητικών σχολών ή Logistics Management.
    • Καλή γνώση προγραμμάτων ERP & FLEET
    • Δεύτερη ξένη γλώσσα
    • Λογιστικές γνώσεις

Προσφέρονται:
    • Πλήρης απασχόληση
    • Ανταγωνιστικό πακέτο αποδοχών
    • Bonus επίτευξης στόχων
    • Επιπλέον παροχές βάσει του προγράμματος παροχών της εταιρείας
    • Δυνατότητα εξέλιξης ανάλογη με την επίτευξη στόχων
    • Άριστο περιβάλλον εργασίας

Ηράκλειο
πριν 9 μέρες