Για εργοδότες
Logistics Manager
Η θέση δεν δέχεται πλέον αιτήσεις
πριν ένα μήνα
Ημ. ανάρτησης

Συντονίζει και ελέγχει την αποτελεσματική λειτουργία των διαδικασιών διαχείρισης και διακίνησης προϊόντων και καταστάσεων που προκύπτουν από αυτή, εξασφαλίζοντας την άριστη ποιότητα και ποσότητα αποθεμάτων στο βέλτιστο κόστος, έτσι ώστε να συμβάλλει στην απρόσκοπτη λειτουργία των πωλήσεων και της τροφοδοσίας του δικτύου, σύμφωνα με την πολιτική της εταιρείας.

Βασικές αρμοδιότητες:

  • Συμμετοχή, συντονισμός και έλεγχος εργασιών για την σωστή και έγκαιρη προμήθεια και παραλαβή των προϊόντων από την παραγωγή, τη διακίνησή τους προς τα σημεία πώλησης, ώστε να συμβάλλει στον απρόσκοπτο εφοδιασμό τους και στη διατήρηση των αποθεμάτων σε επιθυμητά επίπεδα.
  • Συμμετοχή, επίβλεψη και έλεγχο συνολικά των καταχωρήσεων στο μηχανογραφικό σύστημα των στοιχείων και τις κινήσεις των εισαγωγών από την εταιρεία, τους προμηθευτές, τις συνεργαζόμενες παραγωγικές μονάδες (φασόν), καθώς και των εκδόσεων των τιμολογίων.
  • Συντονισμός και διεκπεραίωση κοινών εργασιών τμήματος διακίνησης και λογιστηρίου
  • Συντονίζει, κατευθύνεοι και ελέγχει τις εργασίες της αποθήκης ώστε να εξασφαλίζεται η ύπαρξη των απαραίτητων αποθεμάτων, σύμφωνα με τις προβλέψεις πωλήσεων
  • Συντονισμός και έλεγχος απογραφών. Ενημ,έρωση αποθηκών πρώτων υλών. Ελέγχει και επιμελείται της σωστής αξιοποίησης των αποθηκευτικών χώρων και της φύλαξης των προϊόντων
  • Έχει την ευθύνη διεκπεραίωσης όλων των απαραίτητων διαδικασιών (κωδικοί, παραστατικά, έγγραφα, πιστοποιητικά) που αφορούν εισαγωγές και εξαγωγές προϊόντων
  • Επίβλεψη, έλεγχο και διαμόρφωση τιμοκαταλόγων εσωτερικού και εξωτερικού καθώς και διαδικασίας ενημέρωσης του μηχανογραφικού συστήματος
  • Συμμετοχή σε θέματα μηχανογράφησης
  • Έχει την ευθύνη της ανάπτυξης υψηλού βαθμού συνεργασίας και απόδοσης του προσωπικού που προΐσταται

Απαραίτητα προσόντα:

  • Προϋπηρεσία τουλάχιστον 5 ετών σε αντίστοιχη θέση
  • Άριστη γνώση Η/Υ
  • Μεθοδικότητα, ευχέρεια επικοινωνίας & διαχείρισης θεμάτων, multitasking
  • Άριστη γνώση Αγγλικών

Παροχές:

  • Ιδιωτική ιατροφαρμακευτική περίθαλψη
  • Κινητό τηλέφωνο
Κηφισιά
Με μεγάλη εμπειρία