Για εργοδότες
Warehouse Manager
πριν ένα μήνα
Ημ. ανάρτησης

Ηγέτιδα εταιρεία στον κλάδο των Δομικών Υλικών με ιδιόκτητο logistic center στην περιοχή Ασπροπύργου και δίκτυο Καταστημάτων Λιανικής, αναζητά Warehouse Manager με σκοπό τη γενική οργάνωση, την επίβλεψη της ορθής λειτουργίας και βελτίωση των διαδικασιών.

Κύριες Αρμοδιότητες:

O Warehouse Manager θα είναι υπεύθυνος για:

  • Την επίβλεψη και βελτίωση των οργανωτικών και λειτουργικών διαδικασιών της αποθήκης, διασφαλίζοντας τη βέλτιστη απόδοση, ακρίβεια και συμμόρφωση με τις εταιρικές οδηγίες
  • Τη δημιουργία, παρακολούθηση και εξέλιξη των δεικτών αποτελεσματικότητας της αποθήκης (WHS KPI's)
  • Την σύνταξη αναλύσεων (reporting) προς τη Διοίκηση και κατάθεση προτάσεων βελτίωσης
  • Τη γενική αξιολόγηση, καθοδήγηση, εκπαίδευση και επιμόρφωση των μελών της ομάδας coordinators/supervisors
  • Τη βέλτιστη διαμόρφωση και χρήση των χώρων αποθήκευσης.
  • Την τήρηση και εφαρμογή των κανόνων υγείας και ασφάλειας στο χώρο εργασίας

Γνώσεις & Δεξιότητες:

  • Απόφοιτος ΤΕΙ/ΑΕΙ Οικονομικής ή Διοικητικής κατεύθυνσης
  • Μεταπτυχιακό σε Logistics θα συνεκτιμηθεί
  • Προϋπηρεσία τουλάχιστον 3 έτη σε αντίστοιχη θέση κατά προτίμηση σε 3PL εταιρεία ή σε οργανωμένη αποθήκη
  • Εμπειρία σε συστήματα Ms Office, WMS, ERP (κατά προτίμηση SAP)
  • Άριστη γνώση της αγγλικής γλώσσας
  • Επικοινωνιακές, οργανωτικές και συντονιστικές ικανότητες

Παροχές:

  • Ανταγωνιστικό πακέτο αποδοχών και παροχών
  • Συνεχής εκπαίδευση και δυνατότητα εξέλιξης βάσει προσόντων σε ένα ταχύτατα αναπτυσσόμενο περιβάλλον
  • Εργασία σε ένα φιλικό, σύγχρονο και ασφαλές περιβάλλον με σεβασμό στον εργαζόμενο

Η επικοινωνία θα πραγματοποιηθεί μόνο με τους υποψηφίους που πληρούν τα απαραίτητα προσόντα.

Ασπρόπυργος
Με μεγάλη εμπειρία