Για εργοδότες
Κωδ:nom_2023
ΝΟΜΙΚΟΣ ΣΥΜΒΟΥΛΟΣ - ΔΙΚΗΓΟΡΟΣ ΓΙΑ ΕΞΩΤΕΡΙΚΗ ΣΥΝΕΡΓΑΣΙΑ
Η θέση δεν δέχεται πλέον αιτήσεις

ΔΙΚΗΓΟΡΟΣ ΓΙΑ ΕΞΩΤΕΡΙΚΗ ΣΥΝΕΡΓΑΣΙΑ

Εταιρεία παροχής  υπηρεσιών  και εγκαταστάσεων συστημάτων ασφαλείας  ζητεί δικηγόρο με αντικείμενο, εμπορικό, αστικό, διοικητικό, ποινικό δίκαιο με εμπειρία στις δημόσιες συμβάσεις.

Αρμοδιότητες:

  •  Διαχειρίζεται τα ζητήματα νομικής υποστήριξης  της εταιρείας.
  • Οργανώνει αποδεικτικά στοιχεία και σχετικά έγγραφα από διάφορα
    τμήματα προς  υποστήριξη νομικών διαδικασιών
  • Επιμελείται  των συμβάσεων της  εταιρείας.
  • Διαρκής  νομική ενημέρωση
  • Σύνταξη και  κατάθεση δικογράφων τακτικών και  ειδικών διαδικασιών (αγωγών, προτάσεων, διαταγών πληρωμών, ενδικοφανών προσφυγών, ενστάσεων).

Προσόντα:

  • Πτυχίο  νομικής
  • Μέλος  δικηγορικού συλλόγου  στην Ελλάδα,εγγεγραμμένο  ως  Δικηγόρος
    παρ'  εφέταις.
  • Μεταπτυχιακός  τίτλος σπουδών στο Εμπορικό Δίκαιο θα θεωρηθεί επιπλέον
    προσόν.
  • Πιστοποίηση αγγλικής  γλώσσας Proficiency(Cambridge-Michigan).
  • Γνώση  ηλεκτρονικών υπολογιστών ms office(Word Excell) CRM.
  • Αποδεδειγμένη  δικαστική και εξωδικαστική  εμπειρία 10 ετών  στο χειρισμό
    των ανωτέρω υποθέσεων.

Αποστολή βιογραφικών με την ένδειξη "Νομικός Σύμβουλος"

Μαρούσι
πριν ένα χρόνο
Με μεγάλη εμπειρία
Συμβόλαιο / Ελεύθερος επαγγελματίας / Αυτοαπασχολούμενος/η