Για εργοδότες
Κωδ:LAW0424
ΔΙΚΗΓΟΡΟΣ
ΑθήναΤοποθεσία
Αθήνα
πριν 19 μέρες
Ημ. ανάρτησης
ΝομικάΚατηγορία θέσης
Νομικά

Κύριες Αρμοδιότητες

· Προετοιμασία νομικών εγγράφων επί δικαστικών υποθέσεων

· Παροχή νομικών συμβουλών στους πελάτες

· Σύνταξη δικογράφων

· Παραστάσεις σε δικαστήρια και κτηματολόγια

Απαραίτητα Προσόντα

· Αναγνωρισμένο Πτυχίο Νομικής Σχολής

· Μεταπτυχιακό στο αστικό ή εμπορικό δίκαιο θα θεωρηθεί επιπλέον προσόν

· Άδεια ασκήσεως επαγγέλματος δικηγόρου στην Ελλάδα

· Εμπειρία τουλάχιστον 5 ετών σε αστικές και εμπορικές υποθέσεις

· Άριστη γνώση της Αγγλικής γλώσσας

· Γνώση δεύτερης ξένης γλώσσας θα θεωρηθεί επιπλέον προσόν

· Άριστη χρήση Η/Υ και γνώση εφαρμογών MS Office

· Άριστες επικοινωνιακές δεξιότητες

· Πολύ καλές αναλυτικές και ερευνητικές ικανότητες

· Υπευθυνότητα, ευγένια και συνέπεια

Παροχές

Ανταγωνιστικές μηνιαίες αποδοχές

Ευχάριστο, φιλικό και οργανωμένο περιβάλλον εργασίας

Δυνατότητα ανέλιξης σε ένα εξελισσόμενο εργασιακό περιβάλλον

Για όλη τη διαδικασία αξιολόγησης θα τηρηθεί απόλυτη εχεμύθεια.

ΠΕΡΙΛΗΨΗ ΘΕΣΗΣ
ΔΙΚΗΓΟΡΟΣ
Αθήνα