Για εργοδότες
Κωδ:Junior Δικηγόρος
Junior Δικηγόρος
πριν 19 μέρες
Ημ. ανάρτησης
Entry / ΑρχάριοςΕπίπεδο εμπειρίας
Entry / Αρχάριος
ΝομικάΚατηγορία θέσης
Νομικά

Junior  Δικηγόρος

ΣΥΝΤΟΜΗ ΠΕΡΙΓΡΑΦΗ

Αναζητούμε Junior Δικηγόρο με ευκαιρίες εξέλιξης  στα πλαίσια της ανάπτυξης της εταιρείας.

ΠΕΡΙΓΡΑΦΗ ΘΕΣΗΣ

Η Green Properties είναι η μεγαλύτερη εταιρεία στον τομέα της ανάπτυξης και κατασκευής residential ακινήτων στην Ελλάδα. Κατασκευάζουμε κατοικίες οι οποίες είναι πράσινες (Α⁺), “έξυπνες”, με minimal αρχιτεκτονική, με στόχο την εξασφάλιση της ιδανικής λύσης για τους πελάτες μας σε ανταγωνιστικές τιμές.

Η έδρα μας βρίσκεται στην Αθήνα, 500 μέτρα από το μετρό του Συγγρού Φιξ σε νέα πλήρως ανακαινισμένα γραφεία.

Στο πλαίσιο της ανάπτυξής μας αναζητούμε:

Junior  Δικηγόρο

Κύριες Αρμοδιότητες:

Αρμοδιότητες

  • Παροχή διοικητικής υποστήριξης στο νομικό τμήμα της εταιρείας
  • Συλλογή, ταξινόμηση και επεξεργασία του φυσικού αρχείου των νομικών φακέλων
  • Διαχείριση ηλεκτρονικών αρχείων και βάσεων δεδομένων
  • Εκτενής παρακολούθηση της υφιστάμενης νομικής δομής με στόχο την εύρυθμη λειτουργία του νομικού τμήματος της εταιρείας.
  • Έλεγχος τίτλων αγοροπωλησίας ακινήτων στις απαραίτητες δημόσιες αρχές και συμμετοχή σε όλη την διαδικασία των αγοροπωλησιών της εταιρείας.

Απαραίτητα Προσόντα

  • Απόφοιτος Νομικής Σχολής
  • Εξοικείωση με διαδικασίες διαχείρισης γραφείου ( Back office )
  • Πολύ καλή χρήση προγραμμάτων MS Office
  • Οργανωτικές δεξιότητες

Η εταιρεία προσφέρει

  • Ανταγωνιστικό πακέτο
  • Εξαιρετικό εργασιακό περιβάλλον
  • Προοπτικές εξέλιξης
Καλλιθέα