Για εργοδότες
Υπεύθυνος Διαγωνισμών
Η θέση δεν δέχεται πλέον αιτήσεις
ΚρωπίαΤοποθεσία
Κρωπία
πριν 2 μήνες
Ημ. ανάρτησης
ΝομικάΚατηγορία θέσης
Νομικά

Γενικές Πληροφορίες

Η MPD Greece είναι ο αποκλειστικός διανομέας των πετρελαιοκινητήρων Rolls Royce Power Systems και MTU στην Ελλάδα. Η εταιρεία ειδικεύεται σε όλες τις μηχανολογικές και ηλεκτρονικές εργασίες που σχετίζονται με τους κινητήρες MTU, την εφαρμογή τεχνολογιών αιχμής και τη συνεχή εκπαίδευση των ιδιαίτερα αξιόλογων εργαζομένων της.  Η MPD Greece εδρεύει στο Κορωπί, διατηρώντας ένα πλήρως εξοπλισμένο συνεργείο, γραφεία και logistics έκτασης 3.000 τετραγωνικών μέτρων. Λόγω της συνεχιζόμενης επιτυχημένης λειτουργίας της, η MPD Greece επιθυμεί να διευρύνει τη δυναμική της ομάδας και να καλύψει της εξελισσόμενες ανάγκες της.

Περιγραφή Θέσης

Ο Υπεύθυνος Διαγωνισμών και Συμβάσεων αποτελεί μέλος μιας ομάδας που η ενασχόλησή της αφορά σε διαγωνιστικές διαδικασίες (ηλεκτρονικές και μη) και συμβάσεις με το Δημόσιο και λοιπούς Ιδιωτικούς Φορείς αλλά και προσφορές σε: Υπουργείο Εθνικής Άμυνας, Εταιρίες Τηλεπικοινωνιών-Ενέργειας και Ιδιωτικές εταιρείες. Η ομάδα αυτή αποτελεί και το συντονιστή μεταξύ των λοιπών εμπλεκόμενων τμημάτων (Τμήμα Πωλήσεων, Τεχνικό Τμήμα κλπ.) σε ότι εμπίπτει στο πεδίο των Διαγωνισμών και των Δημοσίων Συμβάσεων.

Καθήκοντα

  • Αναζήτηση και αξιολόγηση νέων διαγωνισμών
  • Καθημερινή ενημέρωση γνωστοποίηση και έλεγχο διακηρύξεων
  • Προετοιμασία φακέλου διαγωνισμού και συλλογή δικαιολογητικών
  • Σύνταξη και υποβολή προσφορών (δικαιολογητικά συμμετοχής, σύνταξη τεχνικής & οικονομικής προσφοράς)
  • Σύνταξη επιστολών, αιτημάτων.
  • Έλεγχο, καταχώρηση και διαχείριση αρχείου συμβάσεων
  • Εποπτεία της διαγωνιστικής διαδικασίας
  • Παρακολούθηση ανταγωνισμού
  • Διαχείριση και παρακολούθηση εγγυητικών επιστολών
  • Ενημέρωση, μετά την κατακύρωση του διαγωνισμού, των επιμέρους εμπλεκόμενων τμημάτων για τις συμβατικές υποχρεώσεις της εταιρείας.
  • Παρακολούθηση του έργου κατά την εξέλιξή του

Απαραίτητα Προσόντα:

  • Πτυχίο ΑΕΙ/ΤΕΙ σε Οικονομικά, Διοίκηση Επιχειρήσεων, Νομικά, ή παρεμφερές
  • Εμπειρία αυστηρά 2 ετών κατ’ ελάχιστο στην προετοιμασία και υποβολή έντυπων και ηλεκτρονικών προσφορών
  • Γνώση διαχείρισης ηλεκτρονικών πλατφορμών υποβολής διαγωνισμών, όπως ενδεικτικά ΕΣΗΔΗΣ, CosmoOne κλπ.
  • Καλή γνώση αγγλικών
  • Πολύ καλή ελληνική ορθογραφική σύνταξη
  • Άριστη γνώση H/Y και MS Office (powerpoint, excel για διαμόρφωση προσφορών)

Επιθυμητά Προσόντα:

  • Γνώση της νομοθεσίας 4412/2016 και 3978/2011.

Προσωπικά Χαρακτηριστικά:

  • Ευστροφία, δυναμισμός
  • Κριτική σκέψη
  • Ανεπτυγμένο oμαδικό πνεύμα συνεργασίας
  • Mεθοδικότητα και ατομική οργάνωση
  • Έμφαση στη λεπτομέρεια
  • Άριστη λεκτική & γραπτή επικοινωνία
  • Υπευθυνότητα
  • Tήρηση αυστηρών χρονοδιαγραμμάτων

Παροχές:

  • Θέση εργασίας πλήρους απασχόλησης (8ωρη) και με συνεχές ωράριο
  • Σταθερός ανταγωνιστικός μισθός
  • Άριστο συνεργατικό και σύγχρονο περιβάλλον εργασίας
  • Διαρκή εκπαίδευση και ενημέρωση

Προοπτικές εξέλιξης εντός του οργανισμού

Κρωπία