Για εργοδότες
IT Applications Consultants
Η θέση δεν δέχεται πλέον αιτήσεις
Company logo - click to visit company page
101-250
Υπηρεσίες Λογισμικού και Πληροφορικής

Η SingularLogic, μέλος του Ομίλου Space Hellas, είναι ένας κορυφαίος Software Integrator που παρέχει λύσεις επιχειρηματικού λογισμικού και υπηρεσίες σε μεγάλες επιχειρήσεις και οργανισμούς του Ιδιωτικού και του Δημόσιου τομέα.

Η SingularLogic στο πλαίσιο της συνεχούς ανάπτυξής της, αναζητά υποψηφίους για την θέση:

Οι κατάλληλοι υποψήφιοι θα ασχοληθούν με την υλοποίηση και υποστήριξη πληροφοριακών έργων κυρίως στο Δημόσιο Τομέα, χρησιμοποιώντας τις εφαρμογές της εταιρείας.

Κύρια Καθήκοντα:

  • Συμμετοχή στην υλοποίηση πληροφοριακών έργων Ιδιωτικού και Δημοσίου τομέα και στην προσαρμογή/παραμετροποίηση των εφαρμογών της εταιρείας στις ανάγκες του πελάτη
  • Υλοποίηση και παράδοση εργασιών που ανταποκρίνεται ή υπερβαίνει τις προσδοκίες με βάση την κατανόηση του έργου και των αναγκών του πελάτη.
  • Συνεργασία με τους χρήστες των εφαρμογών για καθορισμό απαιτήσεων του συστήματος, επίλυση σύνθετων προβλημάτων καθώς και για προσφορά τεχνογνωσίας (τεχνικής & επιχειρησιακής)
  • Έγκαιρος εντοπισμός, παρακολούθηση και επίλυση θεμάτων του πελάτη

Κύρια Προσόντα

  • Τουλάχιστον 5 χρόνια εργασιακής εμπειρίας σε αντίστοιχη θέση
  • Πολύ καλή γνώση Λογιστικών Συστημάτων
  • Πτυχίο Ανώτατης/Ανώτερης σχολής Πληροφορικής ή σχολής Οικονομικής κατεύθυνσης
  • Ευχέρεια στην επικοινωνία, ευελιξία, προσαρμοστικότητα, ομαδικό πνεύμα εργασίας

Επιπρόσθετα Προσόντα

  • Γνώση Εφαρμογών της SingularLogic, κυρίως των Galaxy ή/και Genesis.
  • Γνώση Μισθοδοσίας Ιδιωτικού ή Δημοσίου
  • Γνώση Δημόσιου Λογιστικού
  • Εμπειρία σε βάσεις δεδομένων (SQL/Oracle)
  • Ευχέρεια στον γραπτό και προφορικό λόγο και ικανότητα στην παρουσίαση λύσεων
  • Πολύ καλή γνώση MS-Office

Για όλα τα βιογραφικά θα τηρηθεί απόλυτη εμπιστευτικότητα

Κηφισιά
πριν ένα χρόνο