Για εργοδότες
Κωδ:Λογιστής
Λογιστής / Σύμβουλος Εταιρειών | Υποστήριξη Εμπορικών Εφαρμογών & Μισθοδοσίας (SoftOne/ EpsilonNet)

Η BUSINESSCOM ΕΠΕ είμαστε εταιρεία πληροφορικής με εξειδίκευση σε μηχανογραφικές & λογιστικές υπηρεσίες απο το 1987.

Αναζητά συνεργάτες αξιόπιστους και με όρεξη για το επάγγελμα του λογιστή.

Κύριος στόχος είναι η έγκυρη και έγκαιρη ενημέρωση των πελατών μας και η τήρηση Απλογραφικών - Διπλογραφικών Βιβλίων.

Αρμοδιότητες :

Επικοινωνία με πελάτες - επίλυση των θεμάτων που προκύπτουν με γνώση και υπευθυνότητα στις νέες υποχρεώσεις τους.

Καταγραφή & ανάλυση επιχειρηματικών/οικονομικών διαδικασιών των επιχειρήσεων.

MyData Εσόδων & Εξόδων. Εκπαίδευση & εξειδίκευση παρέχεται απο εμάς.

Γνώση & Τήρηση απλογραφικών & διπλογραφικών βιβλίων
(προγράμματα epsilon - softone)

Γνώση & Τήρηση μισθοδοσίας και διαδικασιών ΕΡΓΑΝΗ και ΕΦΚΑ
(πρόγραμμα epsilon μισθοδοσία)

Καταχωρίσεις παραστατικών σε απλογραφικά – διπλογραφικά βιβλία.

Καταστάσεις ετήσιες Μ.Υ.Φ.

Γνώσεις ΦΠΑ , παρακρατούμενων φόρων, Τριμηνιαίων καταστάσεων & αποδόσεων

Ενδοκοινοτικές Αποκτήσεις & Παραδόσεις και δηλώσεις INTRASTAT & VIES.

Αποκτήσεις & Παραδόσεις Τρίτων Χωρών & Φακέλων.

Απαραίτητα προσόντα:

Πτυχίο ΑΕΙ / ΤΕΙ / ΙΕΚ Λογιστικής είτε και Μηχανογραφημένης Λογιστικής

Σχετική δυνατή προϋπηρεσία 2-3 ετών σε αντίστοιχο ρόλο και θέση

Πολύ καλή γνώση του λογιστικού κύκλου (απλογραφικά και διπλογραφικά βιβλία) και της φορολογικής νομοθεσίας (φυσικών και νομικών προσώπων)

Εξοικείωση με τη χρήση λογιστικών προγραμμάτων ή/και συστημάτων ERP (SoftOne & EpsilonNet) (απαραίτητη προϋπόθεση)

Υπευθυνότητα, συνέπεια & συνεχή ενημέρωση στη φορολογική νομοθεσία

Εκπλήρωση στρατιωτικών υποχρεώσεων για άντρες ενδιαφερόμενους

Θα εκτιμηθούν ιδιαίτερα:

Εμπειρία στη χρήση & τη "παραμετροποίηση" ERP εφαρμογών (Soft1, Epsilon)

Εμπειρία στη χρήση & τη "παραμετροποίηση" άλλων αντίστοιχων ERP

Επιπλέον Πληροφορίες:

Ωράριο 9:00-17:00 / 9:30-17:30

Προοπτικές & Δυνατότητες Εξέλιξης - Αμοιβής - Εκπαίδευσης

Αποδοχές Υψηλές βάσει δυνατοτήτων του εκάστοτε υποψήφιου - ενδιαφερόμενου

Σύγχρονο & Φοβερά Φιλικό Περιβάλλον Συνεργασίας

Υ.Γ.: Παρακαλούμε πολύ να κάνουν αίτηση ενδιαφερόμενοι με επαφή & βασικές γνώσεις προγραμματισμού/ πληροφορικής - με ενδιαφέρον και ζήλο να ασχοληθούν αληθινά με το κομμάτι των εμπορικών εφαρμογών.

Ευχαριστούμε και με ειλικρινή χαρά να έρθουμε σε επικοινωνία και συνεργαστούμε μαζί σας.

Περιστέρι
πριν 10 μέρες