Για εργοδότες
Κωδ:INFO_HR_20231214001
Τεχνικός Υποστήριξης Λογισμικού LiS/LiMS
Η θέση δεν δέχεται πλέον αιτήσεις
Company logo - click to visit company page
16-50
Υπηρεσίες Λογισμικού και Πληροφορικής

Εισαγωγή
Η εταιρεία μας δραστηριοποιείται στον κλάδο των Πληροφορικής, στην ανάπτυξη λογισμικού (software) για εργαστήρια αναλύσεων:
•    Μικροβιολογικά/Βιοπαθολογικά,
•    Διαγνωστικά Κέντρα,
•    Νοσοκομεία (Δημόσια & Ιδιωτικά),
•    Εργαστήρια ανάλυσης Νερού & Τροφίμων,
•    Εργαστήρια ανάλυσης Φαρμάκων & Καλλυντικών,
•    Εργαστήρια ανάλυσης Ποιοτικού Ελέγχου Βιομηχανίας, κλπ.

Αναζητούμε τεχνικό υποστήριξης πελατών, τόσο απομακρυσμένα (remote) όσο και on site στο χώρο του πελάτη.

Αρμοδιότητες

•    Εγκατάσταση & παραμετροποίηση του λογισμικού μας στον εκάστοτε πελάτη,
•    Ανάλυση απαιτήσεων του πελάτη και εφαρμογή τους στο λογισμικό,
•    Εκπαίδευση του πελάτη στη χρήση του λογισμικού,
•    Υποστήριξη του πελάτη τηλεφωνικά, απομακρυσμένα (remotely) ή τοπικά (on site), για την επίλυση τυχόν προβλημάτων.

Απαραίτητα προσόντα

•    Πτυχίο ΑΕΙ/ ΤΕΙ / ΙΕΚ με κατεύθυνση στην Πληροφορική,
•    Γνώση συστημάτων υπολογιστών και στοιχείων ΙΤ (Software & Hardware),
•    Γνώσεις & εμπειρία με βάσεις δεδομένων (SQL, Sybase κλπ.),
•    Γνώσεις & εμπειρία στη γραφή κώδικα scripting θα εκτιμηθεί ιδιαίτερα,
•    Καλή γνώση των αρχών διαδικτυακής ασφάλειας και προστασίας δεδομένων,
•    Εμπειρία ως τεχνικός υποστήριξης σε λογισμικά και εξ αποστάσεως ελέγχου θα εκτιμηθεί,
•    Ικανότητα διάγνωσης τεχνικού προβλήματος και επίλυσής του,
•    Δυνατότητα ταξιδίων στο εξωτερικό,
•    Άριστη γνώση της Αγγλικής Γλώσσας.

Ικανότητες & Δεξιότητες

•    Επικοινωνιακές δεξιότητες,
•    Προσανατολισμός στην εξυπηρέτηση του πελάτη,
•    Αντιληπτική ικανότητα,
•    Ικανότητα εργασίας υπό πίεση,
•    Προσαρμοστικότητα στις συνθήκες εργασίας.

Προσφέρουμε

•    Εξαιρετικό εργασιακό περιβάλλον σε leader της αγοράς,
•    Δυνατότητες εξέλιξης εντός και εκτός Ελλάδος,
•    Ικανοποιητικές αποδοχές,
•    Αυτοκίνητο ΕΙΧ,
•    Χρηματοδότηση εκπαιδευτικών προγραμμάτων,
•    Ιδιωτική πρόσθετη ασφάλιση.

Περιστέρι
πριν 5 μήνες