Για εργοδότες
HR & PAYROLL SPECIALIST - ΑΘΗΝΑ (ΚΩΔ: 462)
Η θέση δεν δέχεται πλέον αιτήσεις
πριν ένα χρόνο
Ημ. ανάρτησης

Το Χαμόγελο του Παιδιού αναζητά κατάλληλο υποψήφιο / υποψήφια για να καλύψει θέση πλήρους απασχόλησης HR & Payroll Specialist στην Αθήνα.

Κύρια καθήκοντα και βασικές αρμοδιότητες:

  • Επεξεργασία μισθοδοσίας σε μηνιαία βάση, έλεγχος και επεξεργασία παρουσιολογίων, εισαγωγή δεδομένων στο σύστημα μισθοδοσίας
  • Διαχείριση των συστημάτων των απουσιών (άδειες, ασθένειες κ.ο.κ.)
  • Έλεγχος και υποβολή υποχρεώσεων προς δημόσιους φορείς
  • Διαχείριση υποβολών σε ΕΡΓΑΝΗ
  • Διαχείριση των διαδικασιών προσλήψεων-αποχωρήσεων
  • Επικοινωνία με αρμόδιους φορείς (ΙΚΑ, ΟΑΕΔ, Επιθεώρηση εργασίας)
  • Συλλογή και ενημέρωση αρχείων εργαζομένων και αρχείων τμήματος
  • Συλλογή και διανομή όλων των απαραίτητων εγγράφων που αφορούν στη μισθοδοσία
  • Συμμετοχή στη διαδικασία προσλήψεων (full cycle)
  • Παρακολούθηση του συστήματος αξιολόγησης και εκπαίδευσης
  • HR metrics

Απαραίτητα προσόντα υποψηφίων:

  • Πτυχιούχος ΑΕΙ / ΤΕΙ (οικονομικής κατεύθυνσης ή Διοίκησης Επιχειρήσεων)
  • Άριστη γνώση χειρισμού εφαρμογών Ms Οffice
  • Προϋπηρεσία 5 ετών σε Τμήμα Ανθρώπινου Δυναμικού
  • Άριστη γνώση του προγράμματος της Epsilon Net Extra Μισθοδοσία (ESS & HRM)
  • Άριστη γνώση ΕΡΓΑΝΗ
  • Πολύ καλή γνώση εργατικού δικαίου και ασφαλιστικής νομοθεσίας
  • Εμπειρία σε συστήματα ωρομέτρησης ή βαρδιολογίου
  • Καλή γνώση αγγλικών

Επιπλέον επιθυμητά χαρακτηριστικά και δεξιότητες:

  • Μεθοδικότητα και εχεμύθεια
  • Επικοινωνιακός και δυναμικός χαρακτήρας
  • Ικανότητα αντίληψης, προγραμματισμού και ελέγχου
  • Ικανότητα να αποδίδει σε συνθήκες πίεσης
  • Υπευθυνότητα
  • Υψηλή προσαρμοστικότητα

- Ενδέχεται να ζητηθούν από τους υποψηφίους συστατικές επιστολές.

- Τα στοιχεία που υποβάλετε θα χρησιμοποιηθούν μόνο από Το Χαμόγελο του Παιδιού και θα διαγραφούν με την πάροδο 6 μηνών.

Αγία Παρασκευή