Για εργοδότες
Κωδ:VLHR2023
HR Manager
Η θέση δεν δέχεται πλέον αιτήσεις
Company logo - click to visit company page
101-250
Βιομηχανία
πριν ένα χρόνο
Ημ. ανάρτησης

Η VIOMAL SA. με έδρα τη Ν. Αρτάκη, Χαλκίδας επιθυμεί να προσλάβει Υπεύθυνο Ανθρώπινου Δυναμικού (HR Manager):

Αρμοδιότητες:

• Ανάπτυξη και διαχείριση του ανθρώπινου δυναμικού της εταιρείας

• Διαχείριση απόδοσης του ανθρώπινου δυναμικού, δημιουργία και παρακολούθηση σχετικών KPIs

• Εφαρμογή μοντέλων αξιολόγησης εργαζομένων σε συνεργασία με τους προϊσταμένους των τμημάτων

• Αποζημιώσεις και προνόμια

• Διαχείριση HRIS

• Επίβλεψη των διαδικασιών πρόσληψης, αποχώρησης, συμβάσεων και αδειών των εργαζομένων της εταιρείας

• Διασφάλιση συμμόρφωσης διαδικασιών με το νόμο και τους κανονισμούς της εταιρείας

• Σχεδιασμός και διαχείριση του προϋπολογισμού μισθοδοσίας και λοιπών παροχών σε είδος της εταιρείας

• Επίβλεψη όλων των διαδικασιών εκπαίδευσης του προσωπικού

• Διαχείριση οργανογράμματος της εταιρείας και καταγραφή των διαδικασιών κάθε τμήματος.

• Σχεδιασμός, καταγραφή και υλοποίηση στρατηγικών βάσει των εταιρικών πλάνων και στόχων για θέματα που αφορούν HR

• Επικοινωνία και συνεργασία με τους HR Partners του Ομίλου Elval Halcor

• Καταγραφή δυσλειτουργιών στη λειτουργία της εταιρείας και βελτιωτικές προτάσεις στη Διοίκηση

• Έλεγχος αναγκών των τμημάτων σε HR

Απαραίτητα προσόντα:

• Πτυχίο BSc Διοίκησης Επιχειρήσεων, Ψυχολογίας ή παρεμφερές

• Μεταπτυχιακό ή πιστοποίηση στο Human Resources Management, θα εκτιμηθεί

• Αποδεδειγμένη σχετική εργασιακή προϋπηρεσία τουλάχιστον 3-5 ετών σε θέση ευθύνης σε οργανωμένο τμήμα HR

• Καλή γνώση του εργατικού δικαίου εργασιακών θεμάτων

• Επαρκείς γνώσεις μισθοδοσίας θα θεωρηθεί πρόσθετο προσόν

• Γνώση και hands-on εμπειρία σε λογισμικά ΗRIS

• Εμπειρία σε όλη τη διαδικασία recruiting

• Ομαδικό πνεύμα

• Ισχυρές δεξιότητες διαχείρισης ομάδας (ηγετικές ικανότητες)

• Εξαιρετικές ικανότητες ενεργητικής ακρόασης, διαπραγμάτευσης και παρουσίασης

• Άριστες ικανότητες ανάλυσης και λήψης αποφάσεων

• Πολύ καλές επικοινωνιακές δεξιότητες

• Έλεγχος αναγκών των τμημάτων σε ανθρώπινο δυναμικό

Για υποβολή βιογραφικών: amarmarinou@viomal.com

ΠΕΡΙΛΗΨΗ ΘΕΣΗΣ
HR Manager
Νέα Αρτάκη
Με μεγάλη εμπειρία