Για εργοδότες
Senior Payroll Officer

Η Α. Ζησιμόπουλος ΑΒΕΕ στα πλαίσια ανάπτυξης των δραστηριοτήτων της,
αναζητά νέο μέλος για την ομάδα της Διεύθυνσης Ανθρώπινου Δυναμικού.

Βασικές αρμοδιότητες:

• Συλλογή, διαχείριση και τήρηση αρχείου στοιχείων μηνιαίας μισθοδοσίας
• Συμμετοχή στον υπολογισμό και έλεγχο της μισθοδοσίας
• Ολοκληρωμένη διαχείριση προσλήψεων, αποχωρήσεων και κάθε είδους  μεταβολών προσωπικού και υποβολή εντύπων στους αντίστοιχους δημόσιους φορείς (Εργάνη, Σεπενετ κοκ)
• Παρακολούθηση αδειών, ασθενειών, μεταβολών προγραμμάτων εργασίας προσωπικού κοκ και υποβολή τους σε Εργάνη
• Διαχείριση ωρομέτρησης, έλεγχος και εισαγωγή στο πρόγραμμα μισθοδοσίας
• Εξυπηρέτηση εργαζομένων και επίλυση εργατικών και ασφαλιστικών θεμάτων προσωπικού
• Συμμετοχή στη διαχείριση των παροχών προσωπικού
• Παρακολούθηση και εφαρμογή των εξελίξεων της εργατικής και ασφαλιστικής νομοθεσίας

Επιθυμητά  προσόντα:

• Πτυχίο ΑΕΙ/ ΤΕΙ Διοίκησης Επιχειρήσεων/ Οικονομικά/ Διοίκηση Ανθρώπινου Δυναμικού
•  Εμπειρία στη διαχείριση προγραμμάτων μισθοδοσίας  Epsilon ή αντίστοιχου

• Ανάλογη εργασιακή εμπειρία 1-2 έτη
• Καλή γνώση εργατικής, ασφαλιστικής νομοθεσίας
• Καλή γνώση εφαρμογής ΕΡΓΑΝΗ
• Καλή γνώση του MS Office και ειδικότερα Word & Excel
• Καλή γνώση της Αγγλικής γλώσσας (γραπτό και προφορικό επίπεδο)
• Εχεμύθεια, ανάληψη πρωτοβουλιών
• Ακρίβεια και προσοχή στη λεπτομέρεια
• Άριστες ικανότητες οργάνωσης, διαχείρισης χρόνου
• Ευελιξία και προσαρμοστικότητα

Παροχές Εταιρίας:

• Ανταγωνιστικό πακέτο παροχών
• Δυναμικό & σύγχρονο περιβάλλον εργασίας
• Συνεχής εκπαίδευση και ανάπτυξη
Κερατσίνι
πριν 20 μέρες
Entry / Αρχάριος