Για εργοδότες
HR & Payroll Software Consultant
Company logo - click to visit company page
501-2000
Υπηρεσίες Λογισμικού και Πληροφορικής
ΑθήναΤοποθεσία
Αθήνα
πριν ένα μήνα
Ημ. ανάρτησης

O όμιλος Epsilon Net Α.Ε., ο μεγαλύτερος όμιλος πληροφορικής στην Ελλάδα και βραβευμένος με 10 Εθνικά και 4 Ευρωπαϊκά βραβεία ως Best Workplaceαναζητά για τη στελέχωση της Διεύθυνσης Υπηρεσιών, HR & Payroll Software Consultant για το τμήμα Υπηρεσιών & Υποστήριξης εφαρμογών Human Resources Management.

Αρμοδιότητες:

  • Aρμοδιότητες:

    • Παροχή υπηρεσιών εκπαίδευσης στην λειτουργικότητα και την χρήση των υποστηριζόμενων εφαρμογών καθώς και παραμετροποίηση των εφαρμογών βάσει αναγκών του πελάτη.

    • Υποστήριξη σε συγκεκριμένα και μεμονωμένα θέματα που απασχολούν το πελατολόγιο της εταιρίας (on-site or remote support).

    • Διαχείριση νέων πελατών (Project Management) με στόχο την ένταξη τους σε παραγωγική χρήση της εφαρμογής, δηλαδή συντονισμός της ανάλυσης, παραμετροποίησης, εκπαίδευσης, μεταφοράς δεδομένων, τήρησης χρονοδιαγραμμάτων, παράδοσης συμφωνηθέντων κλπ.

    • Συμμετοχή σε cross-functional ομάδες (συμβούλων/developers) για την διαχείριση σύνθετων έργων μεγάλων εταιριών, ομίλων κλπ.

    • Ανάλυση νέων αναγκών πελατών και σύνταξη αντίστοιχων προδιαγραφών (gap analysis, customization, κλπ).

    • Ανάλυση νέων προϊοντικών αναγκών, σχεδιασμός προτάσεων υλοποίησης και αντίστοιχος έλεγχος καλής λειτουργίας, πριν την παράδοση λειτουργικότητας στους πελάτες.

    • Συνεργασία με το εμπορικό τμήμα για παρουσιάσεις των προσφερόμενων λύσεων σε υποψήφιους πελάτες.

    Απαραίτητα Προσόντα:

    • Πτυχίο ΑΕΙ/ΤΕΙ Οικονομικών, Λογιστικής, Διοίκησης Επιχειρήσεων ή Ανθρώπινου Δυναμικού.

    • Επιθυμητή 3ετή προϋπηρεσία σε θέση σχετική με μισθοδοσία και εργατική νομοθεσία (ως Σύμβουλος ή σε τμήμα Ανθρωπίνων Πόρων/Οικονομική Διεύθυνση εταιρείας).

    • Γνώση μίας ή περισσότερων εφαρμογών μισθοδοσίας & HR που αξιοποιούνται στην Ελληνική αγορά από μεσαίες και μεγάλες επιχειρήσεις.

    • Γνώση Εργατικής & Ασφαλιστικής Νομοθεσίας.

    • Πολύ καλή γνώση MS Office.

    • Πολύ καλή γνώση Αγγλικής γλώσσας.

    • Άριστες επικοινωνιακές δυνατότητες και εμπειρία στη διαχείριση πελατών και έργων.

    • Ευχέρεια στο γραπτό και προφορικό λόγο.

    • Επιθυμητή η γνώση σε κατανόηση βασικών αρχών σχεδιασμού Βάσεων Δεδομένων και αρχιτεκτονικής πληροφοριακών συστημάτων.

    • Επιθυμητή η γνώση ή/και εμπειρία στην χρήση εντολών SQL, και SQL scripts.

    • Επιθυμητή η γνώση ή/και εμπειρία σε reporting tools.

    Η Εταιρεία προσφέρει:

    • Ανταγωνιστικό πακέτο αποδοχών.

    • Διαρκείς εκπαιδεύσεις και σημαντικές προοπτικές εξέλιξης.

    • Ιδιωτική ιατροφαρμακευτική ασφάλιση.

    • Ψυχολογική γραμμή υποστήριξης.

    • Διαδικτυακά μαθήματα γυμναστικής.

    • Δωρεάν συμμετοχή στα εκπαιδευτικά προγράμματα του Epsilon Training και Epsilοn College.

    • Υβριδικό μοντέλο Εργασίας.

Αθήνα