Για εργοδότες
Κωδ:FIL/ RDAM
Rewards & Data Analytics Manager
Η θέση δεν δέχεται πλέον αιτήσεις
πριν 6 μήνες
Ημ. ανάρτησης

Πρωτοπορώντας τα τελευταία 45 χρόνια, ο Όμιλος Mitsis είναι η μεγαλύτερη ιδιόκτητη ξενοδοχειακή αλυσίδα στην Ελλάδα, καθοδηγούμενος από την πελατοκεντρική του φιλοσοφία, την οικογενειακή φροντίδα και την αυθεντική ελληνική του ταυτότητα.

Με 21 ξενοδοχεία, 6.466 δωμάτια και 5.000 εργαζόμενους σε Αθήνα, Κρήτη, Καμένα Βούρλα, Κω, Ρόδο και Σαντορίνη, ο Όμιλος προσφέρει ένα πλούσιο μείγμα φιλοξενίας με εξαιρετικές υπηρεσίες, μοναδικές τοποθεσίες, άψογες εγκαταστάσεις, εκλεπτυσμένη γαστρονομία και ένα ευρύ φάσμα επιλογών και εμπειριών στους πελάτες του.

Μέσα από ένα οικογενειακό και ευχάριστο περιβάλλον εργασίας μεταμορφώνουμε κάθε επισκέπτη μας σε επίτιμο φιλοξενούμενο, προσφέροντας αξέχαστες αναμνήσεις ζωής!

Ο Όμιλος Mitsis αναζητά για τα κεντρικά του γραφεία στο Γαλάτσι:

Περιοχή: Αθήνα

Τύπος Απασχόλησης: Αορίστου/Πλήρης

Ref: FIL/ RDAM

Προφίλ Υποψήφιου/Θέσης

Ως Rewards & Data Analytics Manager Θα έχετε καθοριστικό ρόλο στο σχεδιασμό και τη διαχείριση των ολοκληρωμένων προγραμμάτων ανταμοιβών μας, ενώ παράλληλα θα χρησιμοποιείτε αναλυτικά στοιχεία δεδομένων και θα δημιουργείτε κατάλληλες αναφορές για την ενημέρωση των στρατηγικών ανθρώπινου δυναμικού του ομίλου Mitsis.

Κύριες Αρμοδιότητες

  • Συμμετέχει στο σχεδιασμό πολιτικής αμοιβών και παροχών και διαχειρίζεται τις αντίστοιχες διαδικασίες.
  • Υιοθετεί το HRMS και δημιουργεί καθημερινές λειτουργικές αναφορές (reports) για τους «εσωτερικούς πελάτες» (ξενοδοχεία).
  • Δημιουργεί reports με βάση τα KPIs, το πρόγραμμα loyalty και τις ανάγκες του Ομίλου
  • Αναλύει δεδομένα και προτείνει κανονισμούς και πολιτικές HR.
  • Παρακολουθεί την υλοποίηση των HR και CSR KPIs βάσει της στρατηγικής του Ομίλου.
  • Αναπτύσσει την επικοινωνία, συνεργασία και συντονισμό μεταξύ του HR, του ιδρύματος Μήτση και των CSR πρωτοβουλιών.
  • Αναλύει όλα τα δεδομένα του ανθρώπινου δυναμικού και προτείνει πολιτικές βελτίωσης και εξέλιξης.
  • Χρησιμοποιεί προγνωστικά μοντέλα και στατιστική ανάλυση για πρόβλεψη τάσεων στις αποδοχές, την παραμονή, τα οφέλη, την αποτελεσματικότητα και τη δυναμική του εργατικού δυναμικού.
  • Παρέχει πληροφορίες βάσει δεδομένων για τη βελτιστοποίηση των διαδικασιών και των προγραμμάτων ανθρώπινου δυναμικού.
  • Προτείνει συνεχώς εργαλεία και δράσεις για την αποδοτικότητα, την παραμονή και την ικανοποίηση του εργατικού δυναμικού.

Απαραίτητα Προσόντα

  • Πτυχίο οικονομικών, λογιστικής, διοίκησης ή ανθρώπινου δυναμικού.
  • Μεταπτυχιακό θα θεωρηθεί επιπλέον προσόν.
  • Τουλάχιστον 10 χρόνια εμπειρίας στο HR εκ των οποίων τα 4 σε τμήμα αμοιβών, παροχών και/ή ανάλυσης δεδομένων.
  • Εξαιρετική γνώση MS Office, advanced Excel, Power Bi
  • Γνώση στα εργαλεία HRIS και οπτικοποίησης δεδομένων.
  • Άριστη γνώση Αγγλικών ( προφορικά & γραπτά)

Δεξιότητες

  • Ισχυρή κατανόηση των αρχών, πρακτικών και τάσεων αποζημίωσης και παροχών
  • Προηγμένες αναλυτικές δεξιότητες με εξειδίκευση σε εργαλεία και τεχνικές ανάλυσης δεδομένων.
  • Στρατηγική σκέψη
  • Ηγετικές Ικανότητες και πνεύμα συνεργασίας
  • Προσανατολισμένος στη λεπτομέρεια και την ανάλυση
  • Προσανατολισμένος στο αποτέλεσμα με διορατική σκέψη και ανάλυση
  • Άριστες δεξιότητες επικοινωνίας και παρουσίασης.

Η εταιρία προσφέρει:

  • Ανταγωνιστικό πακέτο αποδοχών.
  • Συμμετοχή σε υπό διαμόρφωση πρόγραμμα παροχών.
  • Προοπτικές επαγγελματικής ανέλιξης.
  • Συνεχή εκπαίδευση.
  • Εξαιρετικό εργασιακό περιβάλλον.

Για όλες τις αιτήσεις και τα στοιχεία που θα υποβληθούν, θα τηρηθεί απόλυτη εμπιστευτικότητα.

Προκειμένου να στείλετε το βιογραφικό σας, ακολουθείστε το παρακάτω link:

Get Inspired :

Γαλάτσι
Με μεγάλη εμπειρία