Για εργοδότες
Κωδ:Exe.Assis.toGM
Executive Assistant to General Manager / Βοηθός Γενικού Διευθυντή
πριν 13 μέρες
Ημ. ανάρτησης

Εμπορική εισαγωγική εταιρία με έδρα το Περιστέρι Αττικής αναζητά άτομο για την θέση

Βοηθός Γενικού Διευθυντή

Αρμοδιότητες :

  • Επίδειξη ηγεσίας για τη διατήρηση της αξιοπιστίας, της εμπιστοσύνης και της υποστήριξης με τα ανώτερα διευθυντικά στελέχη
  • Εργασία με γενικές οδηγίες σε μια μεγάλη ποικιλία ειδικών Project
  • Σχεδιασμός προτάσεων και οργανωμένη δράση για την διασφάλιση του προγράμματος του Γενικού Διευθυντή.
  • Διαχείριση υφιστάμενου πελατολογίου και ανάπτυξη νέου πελατολογίου
  • Παρακολούθηση επίτευξης των ποσοτικών & ποιοτικών στόχων της εταιρείας
  • Έρευνα αγοράς και ανταγωνισμού, παρακολούθηση και αξιολόγηση νέων δεδομένων-τάσεων (αγοράς και ανταγωνισμού)

Απαραίτητα Προσόντα:

  • Πτυχιούχος ΑΕΙ / ΤΕΙ , κατά προτίμηση Οικονομικής Κατεύθυνσης ή Διοίκησης Επιχειρήσεων
  • Επαγγελματική προϋπηρεσία τουλάχιστον 5 ετών εκ των οποίων τα 3 σε αντίστοιχή θέση
  • Άριστες γνώσεις Η/Υ (Office , Outlook , Skype ).
  • Καλή γνώση χειρισμού Erp Soft1
  • Κατανόηση δεικτών και αποτελεσμάτων
  • Αποτελεσματική Επικοινωνία με τα άλλα τμήματα της εταιρείας
  • Άριστη γνώση γραμματικής , ορθογραφίας και στίξης τόσο στην ελληνική όσο και στην αγγλική γλώσσα.
  • Κάτοχος διπλώματός κατηγορίας Β

Προσωπικά χαρακτηριστικά:

  • Υπευθυνότητα, συνέπεια, σοβαρότητα , διακριτικότητα
  • Ικανότητες διαπραγμάτευσης και ευχέρεια στον προφορικό λόγο
  • Σωστός προγραμματισμός προτεραιοτήτων ,ιδιαιτέρως υπό συνθήκες πίεσης
  • Αποτελεσματική Διαχείριση συγκρούσεων
  • Ηγετικά χαρακτηριστικά, οργανωτικός, ομαδικός, ευέλικτος
  • Ανεπτυγμένες ικανότητες επικοινωνίας με πελάτες & συνεργάτες
  • Προσανατολισμός στην επίτευξη υψηλών ποιοτικών και ποσοτικών στόχων.

Παροχές :

  • Πλήρη απασχόληση
  • Σταθερός ανταγωνιστικός μισθός
  • Ευκαιρίες επαγγελματικής και μισθολογικής  εξέλιξης.
  • Σύγχρονο και δυναμικό  εργασιακό περιβάλλον
Περιστέρι
Με μεγάλη εμπειρία