Για εργοδότες
Κωδ:ARK_STORE_MNGR
ΥΠΕΥΘΥΝΟΣ ΒΑΡΔΙΑΣ
Η θέση δεν δέχεται πλέον αιτήσεις

Καθήκοντα:

  • Ανάθεση εργασιών στο προσωπικό του καταστήματος και επίβλεψη της απόδοσής του
  • Διατήρηση επαρκούς αποθέματος και παραγγελία τροφίμων, εφόσον είναι απαραίτητο
  • Διαχείριση κρατήσεων
  • Διευθέτηση κάλυψης κάθε βάρδιας (π.χ., όταν οι υπάλληλοι παίρνουν άδεια)
  • Παροχή βοήθειας στο προσωπικό για την επίλυση προβλημάτων κατά την εργασία τους
  • Παρακολούθηση καθημερινών εξόδων και εσόδων
  • Κλείσιμο του ταμείου στο τέλος της βάρδιας
  • Συντονισμός με τους προμηθευτές κατά την παράδοση των προϊόντων και τροφίμων που έχουν παραγγελθεί
  • Διασφάλιση της ικανοποίησης των πελατών και διακριτική διαχείριση τυχόν παραπόνων
  • Άνοιγμα ή κλείσιμο του καταστήματος (όταν είναι υπεύθυνος για την πρώτη ή την τελευταία βάρδια)
  • Ενημέρωση του επόμενου Υπεύθυνου Βάρδιας για τυχόν εκκρεμότητες
  • Αναφορά αναγκών συντήρησης και εκπαίδευσης

Απαραίτητα Προσόντα:

  • Προϋπηρεσία σε αντίστοιχη θέση σε εστίαση υψηλού επιπέδου
  • Καλή γνώση των λειτουργιών ενός εστιατορίου (όπως η διαχείριση των κρατήσεων και των πληρωμών)
  • Προσέγγιση που εστιάζει στην εξυπηρέτηση πελατών και ικανότητα διαχείρισης παραπόνων με επαγγελματισμό
  • Εξαιρετικές οργανωτικές δεξιότητες & ικανότητα διαχείρισης ομάδας
  • Προσαρμοστικότητα, πνεύμα συνεργασίας και ομαδικότητας
  • Δυνατότητα εργασίας υπό συνθήκες πίεσης & με κυλιόμενες βάρδιες
  • Πολύ καλή γνώση αγγλικών και επιθυμητή επιπλέον γλώσσα
  • Γνώση χειρισμού Η/Υ και Microsoft Office
  • Βασικές γνώσεις τήρησης βιβλίων

Επιθυμητά προσόντα:

  • Πτυχίο στη Διοίκηση Επισιτιστικών Επιχειρήσεων, στη Διοίκηση Επιχειρήσεων ή σε παρόμοιο πεδίο
  • Πιστοποιητικό από σχολή μαγειρικής θα θεωρηθεί επιπλέον προσόν
  • Βασικές γνώσεις κρασιών

 H εταιρεία προσφέρει:

  • Ανταγωνιστικές αποδοχές ανάλογες των προσόντων
  • Προοπτικές επαγγελματικής εξέλιξης
  • Σύγχρονο, φιλικό και οργανωμένο εργασιακό περιβάλλον
Γλυφάδα
πριν ένα χρόνο