Για εργοδότες
Κωδ:(Ref:PA/PK4))
Ζαχαροπλάστης Β'
Η θέση δεν δέχεται πλέον αιτήσεις
πριν ένα χρόνο
Ημ. ανάρτησης
Εποχιακός/ήΤύπος απασχόλησης
Εποχιακός/ή

Ο Όμιλος HHotels Collection|Hatzilazarou Group ένας από τους κορυφαίους και αναπτυσσόμενους ομίλους στην Ελλάδα, προσφέρει νέες θέσεις εργασίας για το ξενοδοχείο Princess Andriana Resort & Spa 5* στη Ρόδο για την θερινή σεζόν 2023

Ζαχαροπλάστη B’

(Ref:PA/PK4)

Ο επιτυχών υποψήφιος θα προσπαθήσει να παρέχει εξαιρετικές υπηρεσίες με αποτελεσματικό, επαγγελματικό τρόπο. Ο βοηθός Ζαχαροπλάστη θα είναι υποστηρίζει σθεναρά και θα ακολουθεί τις οδηγίες του Pastry Chef.

Αρμοδιότητες :

  • Προετοιμασία των επιδορπίων ακολουθώντας τις οδηγίες του Pastry Chef
  • Χειρισμός του εξοπλισμού του ζαχαροπλαστείου με ασφάλεια και υπευθυνότητα
  • Έλεγχος όλων των προϊόντων με σκοπό την εξασφάλιση της καλής ποιότητας
  • Διατήρηση όλων των χώρων της κουζίνας/ζαχαροπλαστείου καθαρών και τακτοποιημένων
  • Διασφάλιση της τήρησης των κανόνων υγιεινής & ασφάλειας στο χώρο της κουζίνας

Απαραίτητα Προσόντα:

  • Αντίστοιχη εμπειρία σε ζαχαροπλαστείο, ιδανικά σε ξενοδοχειακό περιβάλλον 5*
  • Πτυχίο σχολής ζαχαροπλαστικής
  • Καλή γνώση υγιεινής και πρότυπα HACCP

Δεξιότητες :

  • Υπευθυνότητα, Οργάνωση, Μεθοδικότητα, Ομαδικότητα
  • Ικανότητα να εργάζεται υπό πίεση, να διαχειρίζεται αποτελεσματικά το χρόνο του και να επικεντρώνεται στην παροχή υψηλής ποιότητας αποτελεσμάτων
  • Ακρίβεια, συγκέντρωση και συνέπεια στην εκτέλεση των συνταγών

H Εταιρία Προσφέρει:

  • Άριστες συνθήκες εργασίες σε πολυτελές & επαγγελματικό περιβάλλον
  • Ανταγωνιστικό πακέτο αποδοχών
  • Εξέλιξη & Συνεχής εκπαίδευση
  • Δυνατότητα Διαμονής (για τους κατοίκους εκτός Ρόδου ή κατά περίσταση)
  • Διατροφή
  • Στολή Εργασίας
Νότια Ρόδος
Με κάποια εμπειρία
Εποχιακός/ή