Για εργοδότες
Κωδ:(REF:MY/ACA))
A' Μάγειρα A la Carte
Η θέση δεν δέχεται πλέον αιτήσεις
πριν ένα χρόνο
Ημ. ανάρτησης
Εποχιακός/ήΤύπος απασχόλησης
Εποχιακός/ή

Ο Όμιλος HHotels Collection|Hatzilazarou Group ένας από τους κορυφαίους και αναπτυσσόμενους ομίλους στην Ελλάδα, προσφέρει νέες θέσεις εργασίας για το ξενοδοχείο του Mayia Exclusive Resort & Spa 5* στη Ρόδο

(REF:MY/ACA)

O/Η επιτυχημένος/η υποψήφιος/α θα υποστηρίξει σθεναρά την ομάδα μααγειρικής του

  • Al Dente la Carte (Ιταλικού) Εστιατορίου ή του
  • Thymari Α la Carte (Ελληνικου) Εστιατοριου.

Απαιτούμενες αρμοδιότητες:

  • Προετοιμασία του μενού σύμφωνα με τα πρότυπα και τις οδηγίες του Chef A la Carte
  • Nα ακολουθεί τις πολιτικές, τις διαδικασίες και τα πρότυπα εξυπηρέτησης της κουζίνας
  • Άριστη γνώση διαχείρισης πρώτης ύλης και περιορισμός σπάταλης (food waste)
  • Σωστή και ασφαλή χρήση όλου του εξοπλισμού κουζίνας
  • Να γνωρίζει όλες τις τυπικές διαδικασίες και πολιτικές που σχετίζονται με την προετοιμασία, την παραλαβή, την αποθήκευση και την υγιεινή των τροφίμων
  • Να βοηθά στον προσανατολισμό νέων εργαζομένων στον τομέα εργασίας τους.
  • Να καθοδηγεί το προσωπικό για τη χρήση νέου εξοπλισμού και μεθόδων καθαρισμού και παρέχει αποδοτικές και αποτελεσματικές μεθόδους συντήρησης του χώρου εργασίας
  • Να διατηρεί κλίμα ομαλής και φιλικής συνεργασίας

Απαραίτητα προσόντα:

  • Πτυχίο Μάγειρα
  • Προϋπηρεσία 2 ετών σε αντίστοιχή θέση σε ξενοδοχεία 5* αστέρων ή σε περιβάλλον εστιατορίου
  • Γνώση όλων των τυποποιημένων διαδικασιών και πολιτικών (ISO 22000/HACCP) που αφορούν την προετοιμασία, την παραλαβή, την αποθήκευση και την απολύμανση των χώρων παρασκευής και τροφίμων

Δεξιότητες :

  • Υπευθυνότητα, Οργάνωση, Μεθοδικότητα, Ομαδικότητα
  • Θετικός χαρακτήρας με θέληση για προσφορά, γνώση και σωστή καθοδήγηση της ομάδας
  • Ικανότητα να εργάζεται υπό πίεση, να διαχειρίζεται αποτελεσματικά το χρόνο του και να επικεντρώνεται στην παροχή υψηλής ποιότητας αποτελεσμάτων
  • Ακρίβεια, συγκέντρωση και συνέπεια στην εκτέλεση των συνταγών

H Εταιρεία Προσφέρει:

  • Πακέτο αποδοχών ανάλογων των προσόντων
  • Διαμονή (για εκτός περιοχής κατοίκους) & Διατροφή
  • Εξασφαλισμένες μηνιαίες απολαβές και ένσημα.
  • Εργασία σε πολυτελές και δυναμικά αναπτυσσόμενο περιβάλλον
  • Διαρκή Εκπαίδευση σύμφωνα με τα πρότυπα και τη δυναμική εξέλιξη της εταιρίας
  • Στολή Εργασίας

Νότια Ρόδος
Με κάποια εμπειρία
Εποχιακός/ή