Για εργοδότες
Κωδ:Vassilenas_Blue_2024
Σερβιτόρος / Βοηθός Σερβιτόρου
πριν 10 μέρες
Ημ. ανάρτησης

Κύριες αρμοδιότητες Σερβιτόρου και βοηθού σερβιτόρου:

Αποτελεσματική υποστήριξη σε συνεργασία με την υπόλοιπη ομάδα του εστιατορίου, σε όλες τις λειτουργίες επισιτισμού ώστε οι πελάτες να απολαμβάνουν την υψηλού επιπέδου εξυπηρέτηση και εμπειρία που προφέρει το εστιατόριο.

  • Σερβίρισμα φαγητών και ποτών
  • Προετοιμασία του χώρου σύμφωνα με τα πρότυπα του εστιατορίου
  • Παροχή πληροφοριών σχετικά με το μενού και τη λίστα κρασιών
  • Ευγενική διαχείριση παραπόνων και αιτημάτων των πελατών

Απαραίτητα προσόντα:

  • Επαγγελματική εμπειρία σε ανάλογη θέση σε εστιατόριο
  • Πολύ καλή γνώση αγγλικών. Θα εκτιμηθεί θετικά η γνώση δεύτερης γλώσσας
  • Ευγενική και ευχάριστη παρουσία. Καλή επικοινωνία
  • Ομαδικό πνεύμα, άριστη και επαγγελματική συμπεριφορά.
  • Διατήρηση υψηλής ποιότητας προσωπικής υγιεινής και εμφάνισης
  • Ευελιξία και ικανότητα ανταπόκρισης στις απαιτήσεις ενός εστιατορίου
  • Πτυχίο τουριστικής σχολής θα εκτιμηθεί ως επιπλέον προσόν.

Ως μέλος της ομάδας μας, θα έχετε τις εξής παροχές:

  • Σταθερή εργασία
  • Πλήρη απασχόληση
  • Ικανοποιητικό πακέτο αποδοχών και ασφάλιση
  • Ευκαιρίες επαγγελματικής εξέλιξης
  • Ευχάριστο περιβάλλον και υψηλού επιπέδου εργασιακό περιβάλλον
  • Διατροφή (φαγητό προσωπικού) -  διαμονή (αφορά θέση στο εστιατόριο στην Αντίπαρο)
Αντίπαρος