Για εργοδότες
Junior Sous Chef & Chef de partie
ΊοςΤοποθεσία
Ίος
πριν 14 μέρες
Ημ. ανάρτησης
Εποχιακός/ήΤύπος απασχόλησης
Εποχιακός/ή

Ο βραβευμένος Chef  Μιχάλης Νουρλόγλου, με συνεργασίες στην Ελλάδα  και το εξωτερικό,αναζητά ταλαντούχα άτομα για να στελεχώσει την ομάδα του  κατά τους θερινούς μήνες  και πιο συγκεκριμένα για το εστιατόριο Salt Restaurant που βρίσκεται στο Μυλοπότα της Ίου με τις παρακάτω θέσεις:

Απαραίτητα προσόντα

  • Σπουδές στον κλάδο της μαγειρικής τέχνης  θα θεωρηθούν επιπλέον προσόν.
  • Ανάλογη εμπειρία σε κουζίνα  ξενοδοχειακού περιβάλλοντος θα εκτιμηθεί.
  • Γνώση Αγγλικής γλώσσας θα εκτιμηθεί
  • Ενθουσιασμός, ομαδικότητα,επαγγελματισμόςκαι όρεξη να εξελιχτείτε και να γίνετε μέλος μιας διαρκώς αναπτυσσόμενης ομάδας.

Βασικές Αρμοδιότητες

  • Θα προετοιμάζετε τον χώρο εργασίας σας (mise en place)
  • Θα βεβαιώνετε ότι όλες οι πρώτες ύλες είναι σωστά αποθηκευμένες και ότι  πληρούν τους κανόνες υγιεινής
  • Θα προετοιμάζετε τις πρώτες ύλες και θα μαγειρεύετε ακολουθώντας τις οδηγίες που σας δίνει ο Chef
  • Ικανότητα να ανταποκρίνεστε αποτελεσματικά σε ένα περιβάλλον με γρήγορους ρυθμούς  και να παρέχετε υψηλής ποιότητας υπηρεσίες σε ένα προσεγμένο περιβάλλον.
  • Συνεργασία με την ομάδα της κουζίνας για την επίτευξη των κοινών στόχων.

We take care of our people by:

  • Ανταγωνιστικές αποδοχές βάση προσόντων
  • Άριστες συνθήκες εργασίας
  • Πλήρης Ασφαλιστική Κάλυψη
  • Ευκαιρίες  ανάπτυξης και εξέλιξης στον συγκεκριμένο κλάδο, καθώς πιστεύουμε πραγματικά στην προώθηση ταλέντων μέσα από την επιχείρηση
  • Διαμονή
  • Διατροφή
  • Εποχική εργασία ( Μάιος-Οκτώβριος)
  • Δυνατότητα συνεργασίας μετά την θερινή περίοδο σε άλλα εστιατόρια συνεργασίας του chef.

 Αν σας ενδιαφέρει κάποια από τις παραπάνω θέσεις εργασίας και θέλετε να γίνετε μέλος της ομάδας μας,τότε στείλτε μας το βιογραφικό σας.

Ίος
Με κάποια εμπειρία
Εποχιακός/ή