Για εργοδότες
Κωδ:Ref:RB/FB2
Σερβιτόροι Β' - Ρόδος
Η θέση δεν δέχεται πλέον αιτήσεις
πριν ένα μήνα
Ημ. ανάρτησης
Εποχιακός/ήΤύπος απασχόλησης
Εποχιακός/ή

Ο Όμιλος H Hotels Collection | Hatzilazarou Group ένας από τους κορυφαίους & συνεχώς αναπτυσσόμενους ομίλους στην Ελλάδα, με παρουσία 31 ετών στον κλάδο της φιλοξενίας, προσφέρει νέες θέσεις εργασίας για τo ξενοδοχείo του Rhodes Bay & Elite Suites στη Ρόδο, για τη θερινή σεζόν 2024.

Σερβιτόροι Β’

Ξενοδοχείο: Rhodes Bay & Elite Suites

Περιoχή: Ρόδος

Τύπος Απασχόλησης: Εποχιακή/Πλήρης

RefRB/FB2

Τι θα συναντήσεις

Οι εργαζόμενοι σε αυτήν τη θέση υποστηρίζουν την εύρυθμη λειτουργία του πόστου τους και ακολουθούν τις οδηγίες των υπεύθυνων του τμήματος ώστε οι παροχές των υπηρεσιών να είναι σύμφωνες με τα πρότυπα και τους στόχους της εταιρίας.

Κύριες αρμοδιότητες

  • Προετοιμασία, οργάνωση και καθαριότητα του πόστου σύμφωνα με τις οδηγίες των προϊσταμένων
  • Εξυπηρέτηση πελατών σύμφωνα με τα υψηλά πρότυπα της εταιρίας
  • Διατήρηση καθαριότητας και ορθής χρήσης των υλικών και σκευών, διατηρώντας την ομαλή λειτουργία του πόστου
  • Ακολουθεί τις οδηγίες των προϊσταμένων και συνεργάζεται για τυχόν ιδιαιτερότητες ή θέματα προκύπτουν συμμετέχοντας στη βέλτιστη εξυπηρέτηση των πελατών

Απαραίτητα προσόντα & δεξιότητες

  • Εμπειρία σε αντίστοιχη θέση
  • Πολύ καλή γνώση αγγλικών
  • Σπουδές στον τουρισμό θεωρούνται επιπλέον προσόν
  • Πελατοκεντρική αντίληψη
  • Επικοινωνιακές & οργανωτικές δεξιότητες
  • Πνεύμα συνεργασίας και ομαδικότητας
  • Βασικές γνώσεις κανονισμών Ασφάλειας και Υγιεινής στον χώρο εργασίας
  • Βασικές γνώσεις στην εφαρμογή συστημάτων διαχείρησης ISO 9001, 14001 & 22000

Στο πλαίσιο της παραπάνω θέσης, η εταιρία προσφέρει:

  • Ανταγωνιστικό πακέτο αποδοχών & ασφάλιση
  • Διαμονή (για κατοίκους εκτός περιοχής) & διατροφή
  • Διαρκή εκπαίδευση σύμφωνα με τα πρότυπα και τη δυναμική εξέλιξη της εταιρίας
  • Προοπτικές επαγγελματικής ανέλιξης, σε έναν συνεχώς αναπτυσσόμενο όμιλο
  • Εξαιρετικό εργασιακό περιβάλλον, σε έναν οργανισμό που νοιάζεται για τους ανθρώπους του, το περιβάλλον και τις τοπικές κοινωνίες

​Για όλες τις αιτήσεις και τα στοιχεία που θα υποβληθούν, θα τηρηθεί απόλυτη εμπιστευτικότητα.

H Hotels Collection - Unique hotels in Rhodes

Careers – H Hotels Collection – Rhodes luxury hotels – 5 Star hotels in Rhodes

Ιαλυσός
Με κάποια εμπειρία
Εποχιακός/ή