Για εργοδότες
Κωδ:REF:HH/FB
Σερβιτόροι Α'
Η θέση δεν δέχεται πλέον αιτήσεις
πριν 2 μήνες
Ημ. ανάρτησης
Εποχιακός/ήΤύπος απασχόλησης
Εποχιακός/ή
Ο Όμιλος H Hotels Collection|Hatzilazarou Group ένας από τους κορυφαίους & συνεχώς αναπτυσσόμενους ομίλους στην Ελλάδα, με παρουσία 31 ετών στον κλάδο της φιλοξενίας,  προσφέρει νέες θέσεις εργασίας για τα ξενοδοχεία του  στη Ρόδο, για τη θερινή σεζόν 2024.

Σερβιτόροι Α

Περιοχή: Νότια Ρόδος

Τύπος Απασχόλησης: Εποχιακή / Πλήρης

Ref: HH/S4

 Τι θα συναντήσεις

Οι εργαζόμενοι σε αυτή τη θέση είναι αρμόδιοι για την ομαλή διεξαγωγή του service και την άριστη εξυπηρέτηση των πελατών έχοντας ως στόχο τα υψηλά πρότυπα της εταιρίας.

Κύριες αρμοδιότητες

  • Είναι υπεύθυνοι για την προετοιμασία, οργάνωση και τακτοποίηση του πόστου.
  • Είναι υπεύθυνοι για την ενημέρωση και καθοδήγηση των βοηθών σερβιτόρων πριν, κατά τη διάρκεια και μετά το service.
  • Ακολουθούν τις οδηγίες των προϊσταμένων και συνεργάζονται σε τυχόν ιδιαιτερότητες ή θέματα που προκύπτουν.
  • Διασφαλίζουν ότι ακολουθούν όλους τους σχετικούς κανονισμούς και διαδικασίες ποιότητας και ασφάλειας τροφίμων.

Απαραίτητα Προσόντα & δεξιότητες

  • Εργασιακή εμπειρία σε αντίστοιχη θέση, ιδανικά στον τομέα της φιλοξενίας.
  • Πολύ καλή γνώση αγγλικών (γνώση δεύτερης ξένης γλώσσας επιθυμητή).
  • Σπουδές στον τουρισμό αποτελούν επιπλέον προσόν.
  • Οργανωτικές και επικοινωνιακές δεξιότητες
  • Πελατοκεντρική αντίληψη
  • Πνεύμα συνεργασίας
  • Γνώση Η/Υ
  • Βασικές γνώσεις στην εφαρμογή συστημάτων διαχείρισης ISO 9001, 14001 & 22000
  • Βασικές γνώσεις Ασφάλειας και Υγιεινής στον χώρο εργασίας

Στα πλαίσια της παραπάνω θέσης, η εταιρία προσφέρει:

  • Ανταγωνιστικό πακέτο αποδοχών & ασφάλιση
  • Διαμονή ( για κατοίκους εκτός περιοχής)
  • Διατροφή
  • Καθημερινή μεταφορά στην εργασία, εφόσον χρειάζεται
  • Διαρκή εκπαίδευση σύμφωνα με τα πρότυπα & τη δυναμική εξέλιξη της εταιρίας
  • Προοπτικές επαγγελματικής ανέλιξης, σε έναν συνεχώς αναπτυσσόμενο όμιλο.
  • Εξαιρετικό εργασιακό περιβάλλον, σε έναν οργανισμό που νοιάζεται τους ανθρώπους του, το περιβάλλον & τις τοπικές κοινωνίες

Για όλες τις αιτήσεις και τα στοιχεία που θα υποβληθούν θα τηρηθεί απόλυτη εμπιστευτικότητα.

H Hotels Collection - Unique hotels in Rhodes

Careers – H Hotels Collection – Rhodes luxury hotels – 5 Star hotels in Rhodes

Νότια Ρόδος
Με κάποια εμπειρία
Εποχιακός/ή