Για εργοδότες
Κωδ:ΗΗ/ΚΤ2
Ζαχαροπλάστης Α'
Η θέση δεν δέχεται πλέον αιτήσεις
πριν 2 μήνες
Ημ. ανάρτησης
Εποχιακός/ήΤύπος απασχόλησης
Εποχιακός/ή

Ο Όμιλος H Hotels Collection|Hatzilazarou Group ένας από τους κορυφαίους & συνεχώς αναπτυσσόμενους ομίλους στην Ελλάδα, με παρουσία 31 ετών στον κλάδο της φιλοξενίας,  προσφέρει νέες θέσεις εργασίας για τα ξενοδοχεία του  στη Ρόδο, για τη θερινή σεζόν 2024.

Pastry Chef

Περιοχή: Νότια Ρόδος

Τύπος Απασχόλησης: Εποχιακή/Πλήρης

Ref: ΗΗ/ΚΤ2

Τι θα συναντήσεις

Οι εργαζόμενοι σε αυτή τη θέση έχουν την ευθύνη της παραγωγικής διαδικασίας του ζαχαροπλαστείου, καθοδηγούν & συνεργάζονται με τα υπόλοιπα μέλη της ομάδας και ακολουθούν τα πρότυπα ασφάλειας & υγιεινής με στόχο τα υψηλά πρότυπα της εταιρίας.

Κύριες αρμοδιότητες

  • Δημιουργία μενού γλυκών & εδεσμάτων
  • Παρακολούθηση αποθεμάτων υλικών και πραγματοποίηση παραγγελίας από την κεντρική αποθήκη
  • Καθοδήγηση και ενημέρωση ομάδας με στόχο το άριστο αποτέλεσμα
  • Φροντίζει για την καθαριότητα και ορθή χρήση του εξοπλισμού του τμήματος
  • Παρακολουθεί την διαδικασία παραγωγής σε θέματα ποιότητας, χρήσης υλικών και ποσότητας

Απαραίτητα προσόντα & δεξιότητες

  • Πτυχίο ζαχαροπλαστικής
  • Αποδεδειγμένη εργασιακή εμπειρία, ιδανικά σε περιβάλλον ξενοδοχείου
  • Οργανωτικές, επικοινωνιακές και ηγετικές ικανότητες
  • Ομαδικό πνεύμα
  • Ικανότητα διαχείρισης χρόνου και τήρησης χρονοδιαγραμμάτων
  • Προσανατολισμός στο άριστο αποτέλεσμα για τον πελάτη
  • Γνώση και τήρηση όλων των κανόνων υγιεινής και ασφάλειας
  • Γνώση Η/Υ
  • Βασικές γνώσεις στην εφαρμογή συστημάτων διαχείρισης ISO 9001, 140011 & 22000

Στα πλαίσια της παραπάνω θέσης, η εταιρία προσφέρει

  • Ανταγωνιστικό πακέτο αποδοχών & ασφάλιση
  • Διαμονή (για κατοίκους εκτός περιοχής) & Διατροφή
  • Καθημερινή μετακίνηση στην εργασία, εφόσον χρειάζεται
  • Διαρκή εκπαίδευση σύμφωνα με τα πρότυπα και τη δυναμική εξέλιξης της εταιρίας
  • Προοπτικές επαγγελματικής ανέλιξης σε έναν συνεχώς αναπτυσσόμενο όμιλο
  • Εξαιρετικό εργασιακό περιβάλλον σε έναν οργανισμό που σέβεται τους ανθρώπους του, το περιβάλλον και τις τοπικές κοινωνίες

 Για όλες τις αιτήσεις και τα στοιχεία που θα υποβληθούν, θα τηρηθεί απόλυτη εμπιστευτικότητα.

H Hotels Collection - Unique hotels in Rhodes

Careers – H Hotels Collection – Rhodes luxury hotels – 5 Star hotels in Rhodes

Νότια Ρόδος
Με κάποια εμπειρία
Εποχιακός/ή