Για εργοδότες
Κωδ:Ref: HH/K5
Μάγειρας Β'
Η θέση δεν δέχεται πλέον αιτήσεις
πριν 2 μήνες
Ημ. ανάρτησης

Ο ΌμιλοςH Hotels Collection Hatzilazarou Group ένας από τους κορυφαίους & συνεχώς αναπτυσσόμενους ομίλους στην Ελλάδα, με παρουσία 30 ετών στον κλάδο της φιλοξενίας, προσφέρει νέες θέσεις εργασίας για τα ξενοδοχεία του στη Νότια Ρόδο, για τη θερινή σεζόν 2024.

Μάγειρας Β΄

Περιοχή: Νότια Ρόδος

Τύπος Απασχόλησης: Εποχιακή/Πλήρης

Ref: HH/K5

Τι θα συναντήσεις

Οι εργαζόμενοι σε αυτήν τη θέση υποστηρίζουν την παραγωγική διαδικασία της κουζίνας, σύμφωνα με τις οδηγίες του Chef. Συνεργάζονται με τα υπόλοιπα μέλη της ομάδας & ακολουθούν τα πρότυπα υγείας και ασφάλειας. Πάντα με στόχο τα υψηλά στάνταρ της εταιρίας.

Κύριες Αρμοδιότητες

  • Προετοιμάζει τις α’ ύλες που θα χρησιμοποιηθούν
  • Προετοιμάζει το μενού, εκτελώντας με ακρίβεια & συνέπεια τις συνταγές του Chef
  • Μεριμνά για την καθαριότητα όλων των μηχανημάτων του πόστου, την τάξη στον χώρο εργασίας & τη σωστή χρήση του εξοπλισμού
  • Εφαρμόζει όλες τις διαδικασίες σχετικά με την ασφάλεια, υγιεινή & αποθήκευση των τροφίμων σε όλη τη ροή της εργασίας του
  • Διεκπεραιώνει οποιαδήποτε εργασία του ζητηθεί, από τον άμεσο προϊστάμενό του

Απαραίτητα προσόντα & δεξιότητες

  • Πτυχίο Μαγειρικής
  • Εργασιακή εμπειρία σε αντίστοιχη θέση
  • Γνώση και τήρηση όλων των κανόνων υγιεινής & ασφάλειας
  • Επικοινωνιακές και οργανωτικές δεξιότητες & ομαδικό πνεύμα
  • Ικανότητα εργασίας υπό πίεση & ορθής διαχείρισης χρόνου
  • Βασικές γνώσεις συστημάτων διαχείρισης ISO 9001, 14001 & 22000
  • Βασικές γνώσεις Ασφάλειας και Υγιεινής στον χώρο εργασίας

Στα πλαίσια της παραπάνω θέσης, η εταιρία προσφέρει

  • Ανταγωνιστικό πακέτο αποδοχών & ασφάλιση
  • Διαμονή ( για κατοίκους εκτός περιοχής) & Διατροφή
  • Καθημερινή μεταφορά στην εργασία, εφόσον χρειάζεται
  • Προοπτικές επαγγελματικής ανέλιξης, σε έναν συνεχώς αναπτυσσόμενο όμιλο
  • Διαρκή Εκπαίδευση σύμφωνα με τα πρότυπα και τη δυναμική εξέλιξη της εταιρίας
  • Εξαιρετικό εργασιακό περιβάλλον, σε έναν οργανισμό που νοιάζεται για τους ανθρώπους του, το περιβάλλον και τις τοπικές κοινωνίες

Για όλες τις αιτήσεις και τα στοιχεία που θα υποβληθούν θα τηρηθεί απόλυτη εμπιστευτικότητα.

H Hotels Collection - Unique hotels in Rhodes

Careers – H Hotels Collection – Rhodes luxury hotels – 5 Star hotels in Rhodes

ΠΕΡΙΛΗΨΗ ΘΕΣΗΣ
Μάγειρας Β'
Νότια Ρόδος