Για εργοδότες
Βοηθός Ζαχαροπλάστης
Η θέση δεν δέχεται πλέον αιτήσεις
ΚρωπίαΤοποθεσία
Κρωπία
πριν 9 μήνες
Ημ. ανάρτησης

Κύριες αρμοδιότητες:

  • Προετοιμάζει το χώρο εργασίας του/της και εκτελεί κάθε εργασία που σχετίζεται με τις ανάγκες του ζαχαροπλαστείου.
  • Παρασκευάζει και διακοσμεί τα γλυκά ακολουθώντας το συνταγολόγιο σύμφωνα με τις οδηγίες του Pastry Chef.
  • Εκτελεί τα καθήκοντά του/της με ταχύτητα μέσα στα ζητούμενα χρονικά πλαίσια συνδυάζοντας πολλές εργασίες παράλληλα.
  • Εξασφαλίζει κάθε στιγμή ότι ο χώρος εργασίας του/της είναι σε καλή κατάσταση και καθαρός.

Απαραίτητα προσόντα και δεξιότητες:

  • Πτυχίο ζαχαροπλαστικής.
  • Επαγγελματική εμπειρία σε ζαχαροπλαστείο θα εκτιμηθεί.
  • Γνώση νέων γαστρονομικών πρακτικών και τάσεων.
  • Εμπειρία σε διαφορετικά στυλ κουζίνας (π.χ. ιταλική, κινεζική, κ.λπ.).
  • Δημιουργικότητα και φαντασία.
  • Ενθουσιασμός, επαγγελματισμός και όρεξη να μάθει, να εξελιχθεί και να γίνει μέλος μιας διαρκώς αναπτυσσόμενης ομάδας.
  • Ικανότητα να ανταποκρίνεται αποτελεσματικά στην πίεση και να παρέχει υψηλής ποιότητας υπηρεσίες σε ένα αναπτυσσόμενο περιβάλλον.
  • Πνεύμα ομαδικότητας.

Προσφέρουμε:

  • Ανταγωνιστικό πακέτο αποδοχών αναλόγως προσόντων.
  • Πενθήμερη οκτάωρη εργασία.
  • Άμεση πρόσληψη.

Οι κάτοικοι κοντινών περιοχών θα προτιμηθούν.

Κρωπία