Για εργοδότες
Κωδ:Finance Assistant 2023
Finance Assistant
Η θέση δεν δέχεται πλέον αιτήσεις
ΤαύροςΤοποθεσία
Ταύρος
πριν ένα χρόνο
Ημ. ανάρτησης
ΟικονομικάΚατηγορία θέσης
Οικονομικά

Η ΜΕΤΑδραση είναι μία βραβευμένη για το έργο της Ανθρωπιστική Οργάνωση που στοχεύει στην κάλυψη κρίσιμων και ουσιαστικών κενών στην υποδοχή και ένταξη των προσφύγων και μεταναστών που βρίσκονται στην Ελλάδα. Από το 2010 που ιδρύθηκε, έχει αναπτύξει πρωτοπόρες δράσεις, οι οποίες εστιάζουν στους ακόλουθους τομείς: της διερμηνείας, της προστασίας ασυνόδευτων ανηλίκων, της υποστήριξης ευάλωτων ομάδων, της νομικής εκπροσώπησης, της εκπαίδευσης και της ένταξης.

Τα καθήκοντα θέσης συμπεριλαμβάνουν:

  • Τήρηση φυσικού αρχείου εγγράφων
  • Δημιουργία φακέλων παραστατικών-πληρωμών για reporting στους χρηματοδότες
  • Δημιουργία ηλεκτρονικού αρχείου
  • Συμμετοχή στην προετοιμασία δικαιολογητικών και οικονομικών προϋπολογισμών για υποβολή προτάσεων
  • Συμμετοχή στην οικονομική διαχείριση προγραμμάτων
  • Συμμετοχή στην προετοιμασία οικονομικών αναφορών
  • Εκτέλεση άλλων συναφών καθηκόντων που ανατίθενται από τον/την υπεύθυνο/η του τμήματος

Απαιτούμενα προσόντα:

  • Πτυχίο Οικονομικών Επιστημών
  • Πολύ καλή γνώση Αγγλικών
  • Πολύ καλή γνώση χειρισμού Η/Υ (ειδικότερα Microsoft excel)
  • Ικανότητα οργάνωσης, προγραμματισμού και ευελιξίας
  • Ικανότητα εκτέλεσης οδηγιών και λήψης πρωτοβουλιών
  • Ικανότητα επικοινωνίας και συνεργασίας σε ομάδα

Επιπλέον συνεκτιμώνται:

  • Άμεση διαθεσιμότητα

Οι ενδιαφερόμενες/οι καλούνται να αποστείλουν το βιογραφικό τους σημείωμα και την επιστολή ενδιαφέροντος μέσω email στο hr@metadrasi.org, με ένδειξη στο θέμα «Finance Assistant 2023».

Ταύρος