Για εργοδότες
Λογιστής
Η θέση δε δέχεται πλέον αιτήσεις
Company logo - click to visit company page
Φαρμακευτικές & Κλάδος Υγείας
πριν 5 μήνες
Ημ. ανάρτησης
ΟικονομικάΚατηγορία θέσης
Οικονομικά

Η εταιρεία Mediprime, μία από τις μεγαλύτερες εταιρείες στο χώρο του ιατροτεχνολογικού εξοπλισμού, επιθυμεί να προσλάβει:

       ΛΟΓΙΣΤΗ

(Κωδικός θέσης εργασίας Acc01)

Αρμοδιότητες:

  • Καταχώριση και έλεγχος λογιστικών εγγραφών.
  • Υπολογισμός και απόδοση παρακρατούμενων φόρων.
  • Διαχείριση κυκλώματος προμηθευτών.
  • Συνεργασία με τράπεζες.
  • Ικανότητα συμμετοχής σ’ όλο το φάσμα των εργασιών του λογιστηρίου.
  • Προετοιμασία πληροφοριακών αναφορών.
  • Ανάθεση εργασιών από τον Οικονομικό Διευθυντή και την Διοίκηση.

Απαραίτητα Προσόντα:

  • Πτυχίο οικονομικής ή λογιστικής κατεύθυνσης
  • Άριστη γνώση αγγλικής γλώσσας.
  • Άριστη γνώση και χειρισμός MS Office.
  • Προϋπηρεσία τουλάχιστον τριών ετών σε αντίστοιχη θέση.
  • Επιθυμητή η γνώση Entersoft Business Suite.

Προσωπικά Χαρακτηριστικά:

  • Ακεραιότητα, εμπιστευτικότητα, ομαδικότητα.
  • Οργανωτικές και επικοινωνιακές δεξιότητες.
  • Αναλυτική σκέψη.
  • Ικανότητα τήρησης χρονοδιαγραμμάτων.

Η Εταιρεία παρέχει:

  • Σταθερό μισθό.
  • Ιδιωτική Ασφάλιση.
  • Σύγχρονο και ευχάριστο περιβάλλον εργασίας.
  • Προοπτικές εξέλιξης.
ΠΕΡΙΛΗΨΗ ΘΕΣΗΣ
Λογιστής
Μαρούσι