Manager Accountant Τμήματος Διπλογραφικών Βιβλίων (ΗΡΑΚΛΕΙΟ ΚΡΗΤΗΣ)

Η Φοροεπίλυσις Λογιστική Συμβουλευτική Εταιρία με έδρα το Ηράκλειο Κρήτης,  προκειμένου να καλύψει τις συνεχώς αυξανόμενες ανάγκες της, αναζητά για το Τμήμα των Διπλογραφικών Βιβλίων:

Θέση: Manager Accountant

Αρμοδιότητες

  • Συντονισμός, επίβλεψη και εκπαίδευση ομάδας .
  • Καθοδήγηση πελατών σε  οικονομικά και φορολογικά θέματα.
  • Συμμετοχή στις εσωτερικές ελεγκτικές διαδικασίες.
  • Σύνταξη οικονομικών καταστάσεων και ετήσιων φορολογικών δηλώσεων νομικών προσώπων.

Απαραίτητα προσόντα:

  • Πτυχίο ΑΕΙ ή ΤΕΙ Οικονομικής / Λογιστικής κατεύθυνσης.
  • Ελάχιστη πενταετή προϋπηρεσία σε αντίστοιχη θέση ή τριετή προϋπηρεσία σε ελεγκτική εταιρία.
  • Άριστη γνώση των Ελληνικών Λογιστικών Προτύπων και της φορολογικής νομοθεσίας
  • Άριστη γνώση της Αγγλικής γλώσσας.
  • Γνώση χρήσης Η/Υ και Microsoft Office .
  • Γνώση χρήσης ERP, κατά προτίμηση SoftOne, Prosvasis PBS
  • Εχεμύθεια, υπευθυνότητα, προσαρμοστικότητα και αποτελεσματικότητα.
  • Υψηλή ικανότητα προγραμματισμού και οργάνωσης εργασιών
  • Αυστηρή τήρηση προθεσμιών και χρονοδιαγραμμάτων
  • Δημιουργική σκέψη, αναλυτική και συνθετική ικανότητα επίλυσης προβλημάτων
  • Ομαδικό πνεύμα συνεργασίας.

Παροχές:

  • Αποδοχές ανάλογα με τα προσόντα.
  • Εταιρικό laptop και κινητό τηλέφωνο.
  • Πλήρη ασφάλιση και συνεχή εκπαίδευση.
  • Μοντέρνο και υψηλής ποιότητας εργασιακό περιβάλλον.
  • Προοπτικές εξέλιξης μέσα στην εταιρία.

Οι ενδιαφερόμενοι θα πρέπει να αποστείλουν ηλεκτρονικά το βιογραφικό τους σημείωμα στο info@foroepilisis.gr αναγράφοντας υποχρεωτικά τον κωδικό θέσης στον τίτλο του e-mail. Κωδικός Θέσης: Manager Accountant.

Ηράκλειο
πριν 10 μέρες
Με μεγάλη εμπειρία