Για εργοδότες
ΣΥΜΒΟΥΛΟΣ ΕΠΙΔΟΤΟΥΜΕΝΩΝ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑΤΩΝ - Business Consultant
Η θέση δεν δέχεται πλέον αιτήσεις

Αρμοδιότητες:

  • Δημιουργία business plan επενδύσεων, συγγραφή μελετών βιωσιμότητας και επενδυτικών προτάσεων προς υποβολή
  • Υποστήριξη, καθοδήγηση και διαχείριση επενδυτικών σχεδίων εταιρειών μέχρι την ολοκλήρωση τους.
  • Επικοινωνία με λογιστήρια εταιρειών για τη συλλογή και επεξεργασία & διαχείριση στοιχείων εταιρειών-πελατών (μισθοδοσίας, λογιστικών, φορολογικών εντύπων κλπ)
  • Συλλογή δικαιολογητικών (τιμολόγια, κινήσεις τραπεζικών λογαριασμών, τρόπους εξόφλησης κ.α.), επεξεργασία και έλεγχος λογιστικών εγγραφών.
  • Καταχώρηση των στοιχείων στο πληροφοριακό σύστημα του Υπουργείου Ανάπτυξης & Επενδύσεων (ΠΣΚΕ)
  • Παρακολούθηση της καθημερινής ροής πληροφοριών και βελτίωση της αποτελεσματικότητας των διαδικασιών.

Απαραίτητα Προσόντα :

  • Πτυχίο ΑΕΙ ή ΤΕΙ με ειδικότητα σε Οικονομικά/Λογιστική
  • Προϋπηρεσία τουλάχιστον 2 ετών σε αντίστοιχη θέση ή λογιστικό γραφείο/λογιστήριο εταιρείας.
  • Προϋπηρεσία και γνώση προγραμμάτων ΕΣΠΑ θα εκτιμηθεί ιδιαίτερα.
  • Οργανωτικές & επικοινωνιακές ικανότητες, μεθοδική σκέψη προσοχή στη λεπτομέρεια και ικανότητα εργασίας κάτω από πίεση χρόνου και στενά χρονικά περιθώρια
  • Πολύ καλή γνώση χειρισμού Microsoft Office (Word, Excel, κλπ) και ΠΣΚΕ (ιδανικά).

Η εταιρία προσφέρει:

  • Ανταγωνιστικό πακέτο αποδοχών και bonus επίτευξης στόχων
  • Φιλικό περιβάλλον και υβριδικό μοντέλο εργασίας
  • Συνεχής εκπαίδευση και προοπτικές εξέλιξης
Μαρούσι
πριν ένα μήνα