Για εργοδότες
Οικονομικός Διευθυντής/Υπεύθυνος λογιστηρίου
Η θέση δεν δέχεται πλέον αιτήσεις
ΒέροιαΤοποθεσία
Βέροια
πριν ένα μήνα
Ημ. ανάρτησης
ΟικονομικάΚατηγορία θέσης
Οικονομικά

Καθήκοντα:

  • Διατήρηση οργανωμένου υλικού και ηλεκτρονικού αρχείου.
  • Παρακολούθηση υπολοίπων.
  • Επικοινωνία με συνεργάτες , προμηθευτές , πιστωτές και πελάτες της εταιρείας.
  • Σύνταξη οικονομικών αναφορών προς τη διοίκηση.
  • Συμμετοχή στον σχεδιασμό και την υλοποίηση οικονομικών στρατηγικών εξασφαλίζοντας βέλτιστη ρευστότητα για τις λειτουργίες.
  • Ανάλυση οικονομικών δεδομένων και αναφορών για την αναγνώριση τάσεων , διακυμάνσεων και πεδίων βελτίωσης.

Απαραίτητα προσόντα:

  • Άριστη χρήση Η/Υ (Ms Office).
  • Άριστη γνώση λογιστικών συστημάτων και ευχέρεια σε χρήση ERP.
  • Πτυχίο Οικονομικών, Λογιστικής ή συναφές πεδίο.
  • Καλή γνώση της Αγγλικής γλώσσας
  • Καλές οργανωτικές δεξιότητες
  • Επαγγελματική συμπεριφορά
  • Άνεση στην επικοινωνία