Για εργοδότες
ΥΠΕΥΘΥΝΟΣ ΜΙΣΘΟΔΟΣΙΑΣ
Η θέση δεν δέχεται πλέον αιτήσεις
ΒούλαΤοποθεσία
Βούλα
πριν 5 μήνες
Ημ. ανάρτησης
ΟικονομικάΚατηγορία θέσης
Οικονομικά

Κύρια καθήκοντα και βασικές αρμοδιότητες:

  • Επεξεργασία μισθοδοσίας σε μηνιαία βάση, έλεγχος και επεξεργασία παρουσιολογίων, εισαγωγή δεδομένων στο σύστημα μισθοδοσίας
  • Διαχείριση των συστημάτων των απουσιών (άδειες, ασθένειες κ.ο.κ.)
  • Έλεγχος και υποβολή υποχρεώσεων προς δημόσιους φορείς
  • Διαχείριση υποβολών σε ΕΡΓΑΝΗ
  • Διαχείριση των διαδικασιών προσλήψεων-αποχωρήσεων
  • Επικοινωνία με αρμόδιους φορείς (ΙΚΑ, ΟΑΕΔ, Επιθεώρηση εργασίας)
  • Συλλογή και ενημέρωση αρχείων εργαζομένων και αρχείων τμήματος
  • Συλλογή και διανομή όλων των απαραίτητων εγγράφων που αφορούν στη μισθοδοσία
  • Συμμετοχή στη διαδικασία προσλήψεων
  • Παρακολούθηση του συστήματος αξιολόγησης και εκπαίδευσης

Απαραίτητα προσόντα υποψηφίων:

  • Πτυχιούχος ΑΕΙ / ΤΕΙ (οικονομικής κατεύθυνσης ή Διοίκησης Επιχειρήσεων)
  • Άριστη γνώση χειρισμού εφαρμογών Ms Οffice
  • Προϋπηρεσία τουλάχιστον 3 ετών σε Τμήμα Μισθοδοσίας
  • Άριστη γνώση του προγράμματος της Epsilon Net Pylon HRM
  • Άριστη γνώση ΕΡΓΑΝΗ
  • Πολύ καλή γνώση εργατικού δικαίου και ασφαλιστικής νομοθεσίας
  • Καλή γνώση αγγλικών

Επιπλέον επιθυμητά χαρακτηριστικά και δεξιότητες:

  • Μεθοδικότητα και εχεμύθεια
  • Επικοινωνιακός και δυναμικός χαρακτήρας
  • Ικανότητα αντίληψης, προγραμματισμού και ελέγχου
  • Ικανότητα να αποδίδει σε συνθήκες πίεσης
  • Υπευθυνότητα
  • Υψηλή προσαρμοστικότητα
Βούλα
Με μεγάλη εμπειρία