Για εργοδότες
Κωδ:Μηχ. Δαμαστα
ΜΗΧΑΝΟΛΟΓΟΣ ΜΗΧΑΝΙΚΟΣ
Η θέση δεν δέχεται πλέον αιτήσεις
ΛαμίαΤοποθεσία
Λαμία
πριν ένα χρόνο
Ημ. ανάρτησης
ΜηχανικοίΚατηγορία θέσης
Μηχανικοί

Η EL PACK Α.Ε., εταιρία με ηγετική θέση στον κλάδο της χάρτινης συσκευασίας επιθυμεί να εντάξει στο ανθρώπινο δυναμικό της για το εργοστάσιο χαρτοποιίας, στη Δαμάστα Φθιώτιδας:

Μηχανολόγο Μηχανικό

Βασικές αρμοδιότητες :

  • Υποστήριξη τεχνικού τμήματος και αποθήκης ανταλλακτικών
  • Κατάρτιση και τήρηση προγράμματος συντήρησης του εξοπλισμού της εγκατάστασης
  • Τήρηση αποθήκης ανταλλακτικών και παρακολούθηση των αποθεμάτων
  • Επικοινωνία με προμηθευτές εσωτερικού-εξωτερικού
  • Άμεση συνεργασία με τον Προϊστάμενο και επικοινωνία με το τμήμα συντήρησης για την αντιμετώπιση βλαβών αλλά και για το διαθέσιμο στοκ ανταλλακτικών / αναλωσίμων

Απαραίτητα προσόντα :

  • Πτυχίο, ΑΕΙ Μηχανολόγου Μηχανικού ή ΤΕΙ Μηχ. Μηχανικού.
  • Πολύ καλή γνώση Αγγλικής Γλώσσας (γραπτό, προφορικό λόγο & τεχνική ορολογία)
  • Άριστη χρήση Η/Υ, συστημάτων ERP, MS Office.
  • Ικανότητα επίλυσης τεχνικών προβλημάτων και ορθής διαχείρισης χρόνου.
  • Ικανότητα οργάνωσης, μεθοδικότητα.
  • Ανεπτυγμένες επικοινωνιακές δεξιότητες.
  • Για άντρες υποψήφιους εκπληρωμένες στρατιωτικές υποχρεώσεις.

Προσφέρονται :

  • Πολύ καλό εργασιακό περιβάλλον
  • Ανταγωνιστικό πακέτο αποδοχών
  • Ιδιωτική Ασφάλιση Υγείας
  • Συνεχής εκπαίδευση και μάθηση
  • Προοπτικές εξέλιξης

Λαμία