Για εργοδότες
Κωδ:XHMIKO
ΧΗΜΙΚΟΣ ΜΗΧΑΝΙΚΟΣ
Η θέση δεν δέχεται πλέον αιτήσεις
πριν 10 μήνες
Ημ. ανάρτησης
ΜηχανικοίΚατηγορία θέσης
Μηχανικοί

Από εξαγωγική βιομηχανία παραγωγής ανταλλακτικών οχημάτων (υλικών τριβής) που εδρεύει στο Αιγάλεω Αττικής (πλησίον σταθμού μετρό Ελαιώνα), ζητείται Χημικός Μηχανικός ΑΕΙ ηλικίας μέχρι 30 ετών.

Πρόγραμμα εργασίας:

  • 5νθήμερη πρωινή απασχόληση, Δευτέρα έως Παρασκευή

Περιγραφή Θέσης Εργασίας:

Βασικές αρμοδιότητες:

  • Εκτέλεση μηχανικών-φυσικοχημικών δοκιμών-ελέγχων στο εργαστήριο της εταιρίας και παρακολούθηση της εξέλιξης δοκιμών σε εξωτερικά εργαστήρια στα πλαίσια του ελέγχου ποιότητας της παραγωγής και του R&D
  • Έλεγχος ποιότητας α’ υλών
  • Επίβλεψη αποτελεσματικότητας ελέγχου ποιότητας παραγωγής
  • Συμμετοχή στην ομάδα Ποιότητας-Περιβάλλοντος-Υ&Α και στην εφαρμογή σχετικών διαδικασιών
  • Συμμετοχή σε projects R&D για την ανάπτυξη νέων προϊόντων ή τη βελτίωση υφιστάμενων προϊόντων
  • Συμμετοχή σε projects αυτοματοποίησης ή βελτίωσης των διεργασιών παραγωγής

Προσόντα υποψηφίου:

  • Πτυχίο ΑΕΙ Χημικού Μηχανικού
  • Πολύ καλή γνώση Αγγλικών
  • Εκπληρωμένες στρατιωτικές υποχρεώσεις
  • Επιθυμητή γνώση συστημάτων Ποιότητας-Περιβάλλοντος-Υ&Α (ISO 9001, ISO 14001, ISO 45001)

Παροχές:

  • Ανταγωνιστικό πακέτο αποδοχών
  • Σύμβαση αορίστου χρόνου
  • Ευκαιρίες εκπαίδευσης και ανάπτυξης σε μία κορυφαία διεθνώς εταιρεία του κλάδου
  • Συμμετοχή σε ομαδική ασφάλιση
  • Τυχόν προϋπηρεσία θα εκτιμηθεί αναλόγως
Αιγάλεω