Για εργοδότες
Health & Safety Engineer (Εργοστάσιο Αμφιλοχίας)
Η θέση δεν δέχεται πλέον αιτήσεις
πριν ένα χρόνο
Ημ. ανάρτησης
Entry / ΑρχάριοςΕπίπεδο εμπειρίας
Entry / Αρχάριος
ΜηχανικοίΚατηγορία θέσης
Μηχανικοί

Η Knauf Γυψοποιία Α.Β.Ε.Ε., βιομηχανία παραγωγής δομικών υλικών, αναζητά Μηχανικό Υγείας και Ασφάλειας για το εργοστάσιο της Αμφιλοχίας.

Περιγραφή θέσης

· Διενέργεια εκτιμήσεων κινδύνου (risk assessments) σε όλα τα τμήματα του εργοστασίου

· Παρακολούθηση και βελτίωση υφισταμένων διαδικασιών ασφαλείας

· Παρακολούθηση μηνιαίων δεικτών απόδοσης συστήματος Υγείας και Ασφάλειας (leading & lagging KPIs)

· Πραγματοποίηση εκπαιδεύσεων Υγείας και Ασφάλειας στο προσωπικό της εταιρείας

· Σχεδιασμός και υλοποίηση ασκήσεων έκτακτης ανάγκης

· Παρακολούθηση, συντήρηση και βελτιστοποίηση συστήματος ISO 45001 και πραγματοποίηση σχετικών εσωτερικών επιθεωρήσεων

· Πραγματοποίηση συζητήσεων Ασφαλείας με το προσωπικό όλων των τμημάτων (Tool Box Talks)

· Συνεργασία με το τμήμα Συνεχούς Βελτίωσης

Απαιτούμενα προσόντα

· Πτυχίο Μηχανικού

· Σχετική προϋπηρεσία σε βιομηχανικό περιβάλλον (τουλάχιστον 1 έτος)

· Πολύ καλή γνώση αγγλικών

· Πιστοποιημένος Επιθεωρητής συστήματος ISO 45001 (επιθυμητό)

· Γνώση Autocad (επιθυμητή)

Ικανότητες/Δεξιότητες

· Αποτελεσματική επικοινωνία

· Επίλυση προβλημάτων

· Ομαδικότητα

Παροχές/μισθός

· Μισθός αναλόγως προσόντων

· Ιδιωτική ασφάλιση υγείας

· Συνεχής εκπαίδευση

Αμφιλοχία