Επικεφαλής Μηχανικός Η/Μ Κτιριακών Έργων (Νέο Διεθνές Αεροδρόμιο - Ν. Ηρακλείου)
Η θέση δεν δέχεται πλέον αιτήσεις
Company logo - click to visit company page
2001-30000
Κατασκευαστικός | Τεχνικός κλάδος
πριν ένα χρόνο
Ημ. ανάρτησης
ΜηχανικοίΚατηγορία θέσης
Μηχανικοί

Από την ΤΕΡΝΑ Α.Ε., εταιρεία του Ομίλου ΓΕΚ ΤΕΡΝΑ, ζητείται:

Επικεφαλής Μηχανικός Η/Μ Κτιριακών Έργων

(Νέο Διεθνές Αεροδρόμιο - Ν. Ηρακλείου)

Αρμοδιότητες θέσης:

  • Επιβλέπει και συντονίζει τις H/M εργασίες στα υπό κατασκευή Κτιριακά Έργα του Αεροδρομίου
  • Παρακολουθεί την πρόοδο των εργασιών, την τήρηση του καθημερινού προγράμματος και του χρονοδιαγράμματος των έργων
  • Συντάσσει προμετρήσεις και επιμετρήσεις των εργασιών, των απαιτουμένων υλικών και τους προϋπολογισμούς αυτών
  • Εποπτεύει την ορθή υλοποίηση των εργασιών από τους υπεργολάβους, σύμφωνα με τις προδιαγραφές κατασκευής, τις απαιτήσεις του έργου και το πρόγραμμα εργασιών
  • Συντάσσει και ελέγχει τους λογαριασμούς – πιστοποιήσεις υπεργολάβων
  • Υποστηρίζει την προετοιμασία των υποβολών προς τον Κ.τ.Ε.
  • Τηρεί ημερολόγιο και αρχείο έργου
  • Εντοπίζει και διαχειρίζεται τους κινδύνους του έργου
  • Προετοιμάζει αναφορές σε εβδομαδιαία / μηνιαία βάση και ενημερώνει τον Διευθυντή Έργου σχετικά με την εξέλιξη των εργασιών
  • Διασφαλίζει ότι το έργο υλοποιείται σύμφωνα με τα πρότυπα Ποιότητας, Υγείας & Ασφάλειας της εταιρείας

Απαιτούμενα Προσόντα:

  • Πτυχίο Ηλεκτρολόγου Μηχανικού ΤΕΙ / ΑΕΙ
  • 10ετή κατ' ελάχιστο σχετική εμπειρία σε σύνθετα & απαιτητικά έργα
  • Εμπειρία σε επίβλεψη και συντονισμό εργασιών εργοταξίου Κτιριακών έργων - επιθυμητή σχετική εμπειρία σε κατασκευή κτιρίου γραφείων, ξενοδοχειακού συγκροτήματος και ανακαίνισης κτιρίων
  • Άριστη γνώση αγγλικών προφορικά και γραπτά (C2)
  • Πολύ καλή γνώση προγραμμάτων MS Office, χρονικού προγραμματισμού MS Project και σχεδιασμού AutoCAD

Δεξιότητες:

  • Άμεση αντίδραση και επίλυση καθημερινών λειτουργικών θεμάτων
  • Ανεπτυγμένες διαπραγματευτικές και επικοινωνιακές δεξιότητες
  • Οργάνωση εργασιών & λήψη αποφάσεων
  • Ευελιξία και γρήγορη ανταπόκριση σε συνθήκες εργασιακής πίεσης
  • Ικανότητα συντονισμού και διαχείρισης παράλληλων εργασιών

Παροχές Εταιρείας:

  • Προοπτικές εξέλιξης και ανάπτυξης σε έναν ισχυρό Όμιλο εταιρειών
  • Συμμετοχή σε Ομαδικό Ασφαλιστήριο Συμβόλαιο

Ηράκλειο
Με μεγάλη εμπειρία