Πολιτικό Μηχανικό – Υπεύθυνο Τεχνικού Γραφείου (Νέο Διεθνές Αεροδρόμιο Κρήτης - Ν. Ηρακλείου)
Η θέση δεν δέχεται πλέον αιτήσεις
Company logo - click to visit company page
2001-30000
Κατασκευαστικός | Τεχνικός κλάδος
πριν ένα χρόνο
Ημ. ανάρτησης
ΜηχανικοίΚατηγορία θέσης
Μηχανικοί

ΤΕΡΝΑ Α.Ε. εταιρεία του Ομίλου ΓΕΚ ΤΕΡΝΑ, αναζητά:

Αρμοδιότητες:

  • Οργάνωση των εργασιών του Τεχνικού γραφείου & συντονισμός της εύρυθμης και απρόσκοπτης λειτουργίας του
  • Σύνταξη προμετρήσεων και επιμετρήσεων εργασιών, καθώς και λογαριασμών του Έργου
  • Σύνταξη προμετρήσεων υλικών και συλλογή των απαραίτητων προδιαγραφών για προώθηση & έρευνα αγοράς από το Τμήμα Προμηθειών
  • Σύνταξη πιστοποιήσεων και λογαριασμών των Υπεργολάβων
  • Τήρηση ημερολογίου και αρχείου του Έργου
  • Έρευνα αγοράς σε συνεργασία με τη Διεύθυνση έργου, σύνταξη συγκριτικών πινάκων και συμφωνητικών για τους υπεργολάβους του Έργου
  • Συμμετοχή στη σύνταξη και στην παρακολούθηση των συμβάσεων προμηθευτών και υπεργολάβων
  • Συλλογή στοιχείων για εκπόνηση σχεδίων as built και μητρώου έργου
  • Συντονισμός & παρακολούθηση των συμβατικών υποχρεώσεων των συνεργατών και εμπλεκομένων μερών (μελετητές, υπεργολάβοι, προμηθευτές κ.α.)
  • Έλεγχος, συντονισμός & διανομή των μελετών του έργου και παρακολούθηση των τροποποιήσεων τους
  • Συλλογή στοιχείων για τη σύνταξη των αναφορών προόδου του Έργου και των αναθεωρήσεων του χρονοδιαγράμματος

Απαιτούμενα Προσόντα:

  • Πτυχίο Πολιτικού Μηχανικού ΑΕΙ
  • 10ετή κατ' ελάχιστο εμπειρία σε σύνθετα & απαιτητικά Τεχνικά έργα, εκ της οποίας τα 5 έτη σε Τεχνικό Γραφείο
  • Εμπειρία στη σύνταξη και παρακολούθηση συμβάσεων
  • Πολύ καλή γνώση χειρισμού εφαρμογών MS Office & AutoCAD
  • Πολύ καλή γνώση Αγγλικών (προφορικά & γραπτά)

Δεξιότητες:

  • Ανεπτυγμένες επικοινωνιακές δεξιότητες
  • Ικανότητα οργάνωσης, συντονισμού και διαχείρισης παράλληλων εργασιών
  • Δεξιότητες ανάλυσης και αξιολόγησης πληροφοριών
  • Καθορισμός προτεραιοτήτων και άμεση ανταπόκριση
  • Εργατικότητα, συνέπεια και τήρηση διαδικασιών

Παροχές Εταιρείας:

  • Προοπτικές εξέλιξης και ανάπτυξης σε έναν ισχυρό Όμιλο εταιρειών
  • Συμμετοχή σε Ομαδικό Ασφαλιστήριο Συμβόλαιο
Ηράκλειο
Με μεγάλη εμπειρία