Για εργοδότες
Κωδ:SA1001
Μηχανικός Πωλήσεων
Η θέση δεν δέχεται πλέον αιτήσεις
Company logo - click to visit company page
Κατασκευαστικός | Τεχνικός κλάδος

Η Fontana Fountains αναζητά μηχανικό πωλήσεων με εμπειρία στις B2B πωλήσεις εξωτερικού για την έδρα της στην Κηφισιά Αττικής (με δυνατότητα τηλε-εργασίας). Η θέση μηχανικού πωλήσεων στη Fontana απαιτεί καθημερινή επικοινωνία με πελάτες από 80+ χώρες, προετοιμασία προσφορών, καθώς και μελέτη και παρακολούθηση έργων από την αρχή ως το τέλος.

Θα πρέπει να έχεις:

  • Πάθος για δημιουργία επιτυχημένων έργων που απολαμβάνουν εκατομμύρια άνθρωποι σε όλο τον κόσμο
  • Δημιουργικότητα και αφοσίωση στο αποτέλεσμα
  • Ευχάριστη προσωπικότητα
  • Οργανωτικές ικανότητες
  • Προθυμία και ομαδικό πνεύμα
  • Εμπορική αντίληψη
  • Προσανατολισμό στην άψογη εξυπηρέτηση του πελάτη
  • Οργάνωση και μεθοδικότητα με ικανότητα προσοχής στη λεπτομέρεια

Αρμοδιότητες:

  • Επεξεργασία και απάντηση σε ζητήσεις από πελάτες σε όλο τον κόσμο
  • Σύνταξη προσφορών και μελέτη σχεδίων όταν αυτό απαιτείται
  • Επικοινωνία και συνεργασία με άλλα τμήματα της εταιρίας

Προσόντα:

  • Άριστη γνώση αγγλικών (επιθυμητό επίπεδο Proficiency / C1, C2)
  • Επιθυμητή γνώση Αραβικών
  • Άριστη γνώση MS Office
  • Καλή γνώση AutoCAD
  • Επιθυμητή η γνώση Photoshop
  • Άριστες ικανότητες οργάνωσης και επικοινωνίας
  • Θα εκτιμηθεί προϋπηρεσία σε αντίστοιχη θέση

Παροχές:

  • Πλήρης απασχόληση και ασφάλιση
  • Σύγχρονο και ευχάριστο περιβάλλον εργασίας που ενθαρρύνει το ομαδικό πνεύμα, τη συνεργασία και τη συνεχή μάθηση
  • Συνεχής εκπαίδευση
  • Προοπτική εξέλιξης
  • Επιπλέον ιδιωτική ασφάλιση

Η Fontana Fountains SA:

Δημιουργούμε συναισθήματα με νερό και φως εδώ και 51 χρόνια, σε περισσότερες από 84 χώρες. Σχεδιάζουμε με γνώμονα τον άνθρωπο, τις ανάγκες κάθε έργου και τις πιο σύγχρονες τεχνολογίες.

Η Fontana είναι μια από τις κορυφαίες εταιρείες παγκοσμίως, εξειδικευμένη σε πολύπλοκα, ειδικά έργα σιντριβανιών. Κατασκευάζουμε με τις καλύτερες πρώτες ύλες, υπερσύγχρονες τεχνολογίες, πανέξυπνα μηχανήματα, επιδέξιους τεχνίτες και ικανούς μηχανικούς, στο εργοστάσιο μας στην Ελλάδα.

Κηφισιά
πριν ένα χρόνο