Για εργοδότες
ΗΛΕΚΤΡΟΛΟΓΟΣ ΜΗΧΑΝΙΚΟΣ
Η θέση δε δέχεται πλέον αιτήσεις
ΑθήναΤοποθεσία
Αθήνα
πριν 4 μήνες
Ημ. ανάρτησης
ΜηχανικοίΚατηγορία θέσης
Μηχανικοί

Η εταιρεία PADEV ΜΕΠΕ η οποία δραστηριοποιείται στον τομέα ανάπτυξης έργων ΑΠΕ αναζητά Ηλεκτρολόγο Μηχανικό με εμπειρία στην μελέτη και αδειοδότηση αιολικών και φωτοβολταϊκών σταθμών.

Αρμοδιότητες:

· Μελέτη, Διαστασιολόγηση και Σχεδιασμός έργων ΑΠΕ

· Ανάπτυξη, Αδειοδότηση και Αξιολόγηση έργων βάσει νομικού πλαισίου ΑΠΕ

· Επικοινωνία με φορείς του Δημοσίου αναφορικά με την εξέλιξη της αδειοδοτικής διαδικασία των έργων

· Διαχείριση και συντονισμός των έργων

· Προετοιμασία και Σύνταξη Φακέλων για την αδειοδότηση έργων ΑΠΕ

· Ανάλυση ανεμολογικών μετρήσεων και τήρηση βάσης ανεμολογικών δεδομένων

· Σύνταξη Φακέλων για Αναπτυξιακά Προγράμματα

Απαιτούμενα Προσόντα:

· Δίπλωμα Ηλεκτρολόγου Μηχανικού

· Προϋπηρεσία στην ανάπτυξη έργων ΑΠΕ

· Καλή γνώση θεσμικού πλαισίου

· Χρήση λογισμικών προσομοίωσης αιολικών και φωτοβολταϊκών σταθμών

· Άριστη γνώση MS Office AutoCAD, PVSYST

· Άριστη γνώση Αγγλικών

· Δίπλωμα Οδήγησης

Παροχές

· Ανταγωνιστικό πακέτο παροχών και Υπηρεσιών

· Προοπτικές εξέλιξης

· Υποστήριξη και εκπαίδευση

· Άριστο περιβάλλον εργασίας

Αθήνα