Για εργοδότες
Πολιτικός Μηχανικός Τεχνικού Γραφείου
Η θέση δε δέχεται πλέον αιτήσεις
Company logo - click to visit company page
2001-30000
Κατασκευαστικός | Τεχνικός κλάδος
ΑθήναΤοποθεσία
Αθήνα
πριν 4 μήνες
Ημ. ανάρτησης
ΜηχανικοίΚατηγορία θέσης
Μηχανικοί

Η ΤΕΡΝΑ Α.Ε. εταιρεία του Ομίλου ΓΕΚ ΤΕΡΝΑ, αναζητά:

Πολιτικό Μηχανικό Τεχνικού Γραφείου

Αρμοδιότητες:

  • Συμμετέχει σε όλες τις εργασίες του Τεχνικού Γραφείου της Εταιρείας.
  • Διαχειρίζεται τα έγγραφα των Διαγωνισμών και ενημερώνει όλους του εμπλεκόμενους
  • Διαχειρίζεται τον ηλεκτρονικό φάκελο του έργου
  • Συγκεντρώνει και αρχειοθετεί τις πληροφορίες για τη σύνταξη της προσφοράς όπως προσφορές προμηθευτών, συγκριτικούς πίνακες, μελέτες, τεχνικές πληροφορίες κλπ.
  • Προετοιμάζει τα παραδοτέα του Τεχνικού Φακέλου του Διαγωνισμού
  • Συγκεντρώνει όλα τα παραδοτέα της Τεχνικής πρότασης
  • Επιμελείται το φάκελο των παραδοτέων (σε ηλεκτρονική μορφή και σε hard copy)
  • Συντάσσει επιμετρήσεις  έργων ΠΜ  (όταν απαιτηθεί)
  • Συγκεντρώνει τις απαραίτητες τεχνικές πληροφορίες  για τη ζήτηση προσφορών από υπεργολάβους και προμηθευτές
  • Συντάσσει και αποστέλλει τα έντυπα ζητήσεων και παρακολουθεί όλη την διαδικασία μέχρι την λήψη της προσφοράς
  • Συγκεντρώνει και αρχειοθετεί στατιστικά στοιχεία κοστολογίων (τιμές υλικών, εργασιών κλπ.)

Απαιτούμενα Προσόντα:

  • Πτυχίο ΑΕΙ/ΤΕΙ Πολιτικού Μηχανικού
  • 2 έως 5 έτη εμπειρίας σε διαχείριση φακέλων διαγωνισμών για μεγάλα τεχνικά έργα υποδομών
  • Άριστη γνώση αγγλικής γλώσσας (προφορικά και γραπτά)
  • Άριστη γνώση προγραμμάτων Word, Google Maps, Excel, Visio και Adobe Acrobat
  • Άριστη γνώση AutoCAD και MS Project

Δεξιότητες:

  • Συνέπεια, μεθοδικότητα και έμφαση στη λεπτομέρεια
  • Οργανωτικές και επικοινωνιακές δεξιότητες
  • Δυνατότητα επίτευξης στόχου μέσα σε σφιχτά χρονικά πλαίσια

Παροχές Εταιρείας:

  • Προοπτικές εξέλιξης και ανάπτυξης σε έναν ισχυρό Όμιλο εταιρειών
  • Συμμετοχή σε Ομαδικό Ασφαλιστήριο Συμβόλαιο

Αθήνα