Για εργοδότες
Μηχανικός Τεχνικών έργων & Προμηθειών
Η θέση δε δέχεται πλέον αιτήσεις
πριν 4 μήνες
Ημ. ανάρτησης
ΜηχανικοίΚατηγορία θέσης
Μηχανικοί

Στον Όμιλο Εταιριών ΕΛΓΕΚΑ θέλουμε να ενισχύσουμε το τμήμα Προμηθειών & Real Estate με μια νέα πρόσληψη. Για το λόγο αυτό ψάχνουμε ένα άτομο για τη θέση του/της  Μηχανικού Τεχνικών Έργων & Προμηθειών για την εξυπηρέτηση και υποστήριξητων εντολών αγοράς σε  εταιρίες του Ομίλου με βάση τις επιχειρησιακές ανάγκες σε τεχνικά έργα.

Βασικά καθήκοντα & αρμοδιότητες

  • Διαχείριση τεχνικών έργων και ad-hoc αιτημάτων. Υποστήριξη σε όλο το φάσμα της υλοποίησης, προϋπολογισμό, κατανομή  πόρων, σχεδιασμό, οργάνωση και τον συντονισμό τεχνικών έργων.
  • Συμμετοχή στην αξιολόγηση για τη διαχείριση κινδύνου και την ανάπτυξη - εφαρμογή σχεδίων αποκατάστασης.
  • Τήρηση διαδικασιών σύμφωνα με τα πρότυπα και τις απαιτήσεις της εταιρείας.
  • Διαχείριση προμηθειών για τακτικές και ad hoc τεχνικές δραστηριότητες.
  • Σύνταξη, συντονισμός και παρακολούθηση συμβάσεων προμηθευτών.
  • Τήρηση χρονοδιαγραμμάτων παράδοσης, ποσοτικών και ποιοτικών κριτηρίων.
  • Διαχείριση σχέσεων με συνεργάτες / προμηθευτές.
  • Επιθεώρηση και έλεγχος, σε τακτά διαστήματα, για τον προσδιορισμό ανάγκης επισκευών ή ανακαινίσεων κτιριακών εγκαταστάσεων.
  • Συντονισμός και επίβλεψη εγκαταστάσεων και συντήρησης του εξοπλισμού.
  • Ανάπτυξη και διαχείριση εγχειριδίων διαδικασιών συντήρησης και ασφάλειας.
  • Διασφάλιση συμμόρφωσης με τους νομοθετικούς κανονισμούς για τα πρότυπα πυρκαγιάς, υγιεινής και ασφάλειας.

Δεξιότητες

  • Κατανόηση τεχνικών συστημάτων και διαδικασιών.
  • Ικανότητα στην τεχνική τεκμηρίωση και αναφορά.
  • Προσαρμοστικότητα και ευελιξία σε ένα δυναμικό τεχνικό περιβάλλον.
  • Προσοχή στη λεπτομέρεια και ισχυρές οργανωτικές ικανότητες.
  • Ισχυρές αναλυτικές ικανότητες και δεξιότητες λήψης αποφάσεων.
  • Αποτελεσματική επίλυση συγκρούσεων και ικανότητα διαπραγμάτευσης.
  • Συνεχής μάθηση και προληπτική στάση για την ανάπτυξη δεξιοτήτων.

Απαραίτητα Προσόντα

  • Πτυχίο ΑΕΙ/ΤΕΙ/ΙΕΚ τεχνικής κατεύθυνσης
  • Γνώση χειρισμού Η/Υ, MS-Office, AutoCAD
  • Άριστη γνώση Αγγλικών
  • Η προϋπηρεσία σε διαχείριση τεχνικών έργων και προμηθειών θα εκτιμηθεί
  • Προϋπηρεσία σε αντίστοιχη θέση 1-3 χρόνια και ιδιαίτερα σε βιομηχανικό περιβάλλον

Παροχές

  • Ανταγωνιστικό πακέτο αποδοχών
  • Συνεχής εκπαίδευση & ευκαιρίες εξέλιξης
  • Ιδιωτικό πρόγραμμα ασφάλισης Υγείας και Ζωής
Αχαρνές