Για εργοδότες
Τεχνίτης Ηλεκτρολογικού (Αλεξανδρούπολη)

Στο τμήμα Λειτουργίας & Συντήρησης Δικτύου Μεταφοράς της Διεύθυνσης Διαχείρισης Υποδομών, αναζητούμε Τεχνίτη Ηλεκτρολογικού. Η βασική αποστολή της θέσης είναι η υποστήριξη στην εκτέλεση εργασιών προληπτικής/επισκευαστικής συντήρησης και λειτουργικών χειρισμών ηλεκτρολογικού εξοπλισμού ισχυρών ρευμάτων των εγκαταστάσεων Εθνικού Συστήματος Μεταφοράς Φυσικού Αερίου σύμφωνα με τις σχετικές εγκεκριμένες διαδικασίες, τους κανόνες εταιρικής πρακτικής και τις απαιτήσεις του συστήματος διαχείρισης Υγιεινής & Ασφάλειας.

Αρμοδιότητες

  • Εκτέλεση προληπτικής/επισκευαστικής συντήρησης ηλεκτρολογικού εξοπλισμού ενεργειακών και κτιριακών εγκαταστάσεων.
  • Εκτέλεση λειτουργίας (επιτήρηση & χειρισμός) εξοπλισμού ενεργειακών εγκαταστάσεων.
  • Εργασίες τροποποίησης ή επέκτασης ηλεκτρολογικών εγκαταστάσεων.
  • Εκτέλεση υπηρεσίας επιφυλακής στο πλαίσιο υλοποίησης των διαδικασιών άμεσης επέμβασης.
  • Επίβλεψη εργασιών τρίτων (για θέματα ασφαλείας) εντός των ενεργειακών εγκαταστάσεων.
  • Εκτέλεση περιπολίας/επιθεώρησης ενεργειακών εγκαταστάσεων.

Προσόντα

  • Πτυχίο Ηλεκτρολόγου Μηχανικού Τεχνολογικής Εκπαίδευσης ή ισότιμο.
  • Προϋπηρεσία στη συντήρηση ηλεκτρολογικών/βιομηχανικών εγκαταστάσεων αποτελεί
    πλεονέκτημα. Η εμπειρία στη λειτουργία και συντήρηση ηλεκτρονικού εξοπλισμού
    (συστήματα ελέγχου και αυτοματισμών αποτελεί επιπρόσθετο πλεονέκτημα).
  • Επαγγελματική άδεια για εργασία σε Ηλεκτρολογικές εγκαταστάσεις ισχυρών ρευμάτων.
  • Διαμονή σε Αλεξανδρούπολη, Κομοτηνή ή Ξάνθη.
  • Καλή γνώση της Αγγλικής γλώσσας σε προφορικό και γραπτό λόγο (επιθυμητό πτυχίο
    επιπέδου B2).
  • Γνώση χειρισμού Η/Υ (word, excel, outlook). Η εμπειρία σε ERP συστήματα θα
    συνεκτιμηθεί.
  • Δίπλωμα οδήγησης Β κατηγορίας με δυνατότητα συχνών μετακινήσεων (αν απαιτηθεί).

Soft Skills

Επικοινωνιακή Ικανότητα & Ομαδικότητα | Προσαρμοστικότητα και ευελιξία | Ικανότητα
αποτελεσματικής εργασίας υπό πίεση | Ικανότητα Επίλυσης Προβλημάτων | Υπευθυνότητα & Προσανατολισμός στο αποτέλεσμα

Γιατί ΔΕΣΦΑ;

Εκτός από την ενδιαφέρουσα εργασία και τον ανταγωνιστικό μισθό, προσφέρουμε:
1. Ιδιωτικό πρόγραμμα ασφάλισης υγείας.
2. Παροχές που στηρίζουν την ισορροπία μεταξύ επαγγελματικής και προσωπικής ζωής και
την οικογένεια.
3. Πρόγραμμα εκπαίδευσης με ποικίλες ευκαιρίες ανάπτυξης δεξιοτήτων.
4. Ένα δυναμικό εργασιακό περιβάλλον με ισχυρό προσανατολισμό στην επιχειρηματική
αριστεία.

Δεσμευόμαστε να δημιουργούμε ένα περιβάλλον χωρίς αποκλεισμούς που προσφέρει ίσες ευκαιρίες σε όλους τους υποψηφίους με τα κατάλληλα προσόντα. Καθοδηγούμενοι από τις βασικές μας αξίες όπως η ακεραιότητα, η αριστεία και η βιωσιμότητα και η καινοτομία, στοχεύουμε να προσελκύσουμε, να αναπτύσσουμε και να διακρατούμε τους καλύτερους εργαζομένους με βάση μόνο τις ικανότητες και τη συμπεριφορά τους.

Για περισσότερες πληροφορίες σχετικά με την πορεία της αίτησης, επικοινωνήστε μαζί μας στο hr@desfa.gr.

Αλεξανδρούπολη
πριν 12 μέρες
Entry / Αρχάριος