Για εργοδότες
Κωδ:TZTD04
Μηχανικός Στέλεχος After Sales Support
Company logo - click to visit company page
51-100
Κατασκευαστικός | Τεχνικός κλάδος
πριν 12 μέρες
Ημ. ανάρτησης
ΜηχανικοίΚατηγορία θέσης
Μηχανικοί

Από το 1982, η εταιρεία Κ.ΤΖΑΝΟΣ Α.Ε.Β.Ε., μέλος του Ομίλου ΤΖΑΝΟΣ, ειδικεύεται στην βιομηχανική παραγωγή και διακίνηση μηχανολογικού εξοπλισμού, σε συστήματα θέρμανσης, αντλιών θερμότητας, ύδρευσης και μόνωσης.

Η εταιρεία Κ.ΤΖΑΝΟΣ Α.Ε.Β.Ε κατέχει ηγετική θέση στην Ελληνική αγορά και παράλληλα, χαίρει της αναγνώρισης από Ευρωπαϊκούς και Διεθνείς Οίκους με συνεχή και αδιάλειπτη παρουσία σε 40 χώρες παγκοσμίως.

Για την υποστήριξη των αναγκών της, η Εταιρεία επιθυμεί να στελεχώσει στο Τεχνικό Τμήμα,

Μηχανικό Στέλεχος After Sales Support

Κύριες Αρμοδιότητες

  • Παροχή τεχνικής υποστήριξης με κύριο τομέα ευθύνης τεχνικές - κατασκευαστικές εταιρείες και μελετητικά γραφεία
  • Αποτελεσματική αντιμετώπιση και επιτυχημένη επίλυση παραπόνων
  • Διαχείριση εγγύησης προϊόντων
  • Διαμόρφωση τεχνικών αναφορών και προσφορών
  • Επικοινωνία και ανάπτυξη με το δίκτυο τεχνικών συνεργατών
  • Έρευνα και μελέτη σε τεχνικές προδιαγραφές προϊόντων και προτάσεις ένταξης νέων ειδών
  • Διάγνωση και επίλυση βλαβών, καθοδηγώντας τον τεχνικό του πελάτη για την επισκευή και τα απαραίτητα ανταλλακτικά
  • Σύνταξη και συντήρηση τεχνικών φακέλων
  • Επίτευξη μηνιαίων στόχων

Απαραίτητα Προσόντα

  • Πτυχίο Α.Ε.Ι. ή Τ.Ε.Ι. Μηχανικού
  • Επαγγελματική εμπειρία τουλάχιστον 1 έτος και άνω
  • Επικοινωνιακές δεξιότητες, πωλήσεων και διαπραγμάτευσης
  • Πολύ καλή γνώση των προγραμμάτων MS Office
  • Καλή γνώση και χρήση της Αγγλικής γλώσσας
  • Ικανότητα ανάλυσης θεμάτων/προβλημάτων και ορθολογικής-ολιστικής  αντιμετώπισής τους καθώς και η επίδειξη ικανοτήτων οργάνωσης και πρόληψης
  • Συνέπεια, υπευθυνότητα, εμπιστευτικότητα και ακεραιότητα
  • Ικανότητα εργασίας κάτω από συνθήκες πίεσης

Η Εταιρεία Προσφέρει

  • Ιδιωτικό Πρόγραμμα Ασφάλισης
  • Συνεχή κατάρτιση μέσω εκπαιδευτικών προϊόντων, τεχνικών και εμπορικών σεμιναρίων
  • Δυναμικό περιβάλλον εργασίας και διαρκεί υποστήριξη

Παρακαλούνται οι ενδιαφερόμενοι ν’ αποστείλουν βιογραφικό σημείωμα επιλέγοντας «Κάνε αίτηση τώρα» ή μέσω hr@tzanos.gr, αναγράφοντας στο Θέμα TZTD04 Μηχανικός.

Η αίτησή σας θα αντιμετωπιστεί με απόλυτη εμπιστευτικότητα και εχεμύθεια, σύμφωνα με όλους τους ισχύοντες κανονισμούς σχετικά με τα προσωπικά δεδομένα.

Μεταμόρφωση